Про це головнокомандувач ЗСУ повідомив 12 травня під час свого виступу на полях Всеукраїнського форуму "Україна 30. Безпека країни".

Читайте також Україна не піде шляхом тотальної мілітаризації, – Таран про Стратегію воєнної безпеки

Наші плани щодо подальшого реформування та розвитку Збройних сил ґрунтуються на результатах проведення оборонного огляду, Стратегій національної та воєнної безпеки України. Зазначені заходи реформування враховують найкращі практики та підходи держав-членів НАТО,
– сказав генерал-полковник.

Руслан Хомчак зазначив, що одним із визначальних напрямів розвитку армії є запровадження об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління з дотриманням вимог демократичного цивільного контролю.

"До кінця цього року ми очікуємо, що всі органи військового управління набудуть повних оперативних спроможностей у нових організаційних структурах", – наголосив начальник Генерального штабу.

П'ять стратегічних цілей ЗСУ

У рамках першої стратегічної мети сплановано з'єднати та інтегрувати процеси організації всеохоплюючої оборони України та об'єднаного керівництва силами оборони та військового управління у ЗСУ.

Друга мета передбачає:

  • укомплектування Збройних сил професійним персоналом;
  • практичне використання методу доукомплектування бойових військових частин резервістами без оголошення мобілізації;
  • розвиток системи військової освіти і науки, охорони здоров'я та соціального захисту військовослужбовців;
  • підвищення ролі сержантського і старшинського складу.

Ми передбачаємо, що до 2025 року Збройні сили України будуть укомплектовані кадровими військовослужбовцями на 80 – 90% і військовослужбовцями, які підписали контракт на службу в резерві, 10 – 20%,
– зауважив Руслан Хомчак.

У третю стратегічну мету входить забезпечення ЗСУ, інших складових сил оборони сучасним озброєнням і військовою технікою. Зокрема планується здійснити:

  • нарощування ракетного озброєння;
  • переозброєння на нові і модернізовані зразки ракетно-артилерійського озброєння;
  • забезпечення сучасними протиповітряними і протиракетними засобами;
  • розвиток можливостей авіації, в тому числі безпілотної;
  • нарощування корабельного складу;
  • переозброєння новою бронетехнікою;
  • розробку роботизованих систем, безпілотних комплексів, а також систем управління військами та зброєю, зокрема на основі штучного інтелекту.

Четвертим компонентом є розвиток військової інфраструктури, удосконалення об'єднаної логістики, системи медичного забезпечення та забезпечення достатніми засобами і матеріальними засобами.

У межах п'ятої стратегічної мети буде реалізовано досягнення інтегрованих оперативних можливостей сил оборони.

Потенціал стримування планується наростити ракетними комплексами, багатофункціональними пілотними та безпілотними авіаційними комплексами, протиракетними й зенітно-ракетними комплексами середньої дальності тощо,
– підсумував головнокомандувач ЗСУ.