Учасниця української делегації у ТКГ Тетяна Іванова в ефірі одного з українських телеканалів заявила, що для цього буде перехідний період. За цей час необхідно буде розібратися з документами на колишніх непідконтрольних територіях та встановити там українську владу.

Зауважте Це були найстрашніші роки, – український захисник пригадав перші дні війни на Донбасі

За словами Іванової, проблема лише у тому, щоб звільнити ці території.

Я не думаю, що у людей є причина через це дуже хвилюватися. Вони – громадяни України. Всі, хто хочуть залишитися громадянами України, залишаться ними. А ті, хто отримав російський паспорт, можуть бути громадянами Росії,
– наголосила Іванова.

За словами учасниці ТКГ, більшість людей отримали ці паспорти вимушено, адже не мали інших способів захистити себе.

Російські паспорти на Донбасі: останні новини

  • Масову паспортизацію з боку Росії на території окупованого Донбасу засудили у ЄС. Там заявили, що дії Росії суперечать цілям мінських домовленостей та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції.
  • За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, "вони видають ці документи, це як Гітлер нападав, він аусвайси (посвідчення особи – 24 канал) видавав для того, щоб на окупованих територіях в людини було посвідчення".
  • Бойовики на Донбасі примушують людей брати участь у виборах до Держдуми, які відбудуться восени.
  • Тим часом у проєкті постанови ЦВК Росії мовиться, що жителям окупованої Донеччини та Луганщини, які мають російські паспорти, дозволили голосувати на цих виборах у Держдуму.