Відповідну заяву ЄС виголосили під час засідання Постійної ради ОБСЄ. Там наголосили, що масова видача російських паспортів громадянам України у спрощеному та вибірковому порядку суперечать цілям мінських домовленостей.

Актуально Зброя Росії не вмовкає: на Луганщині окупанти цинічно обстрілюють українські позиції

Такі заходи порушують суверенітет України, суперечать цілям мінських домовленостей та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції,
– мовиться у повідомленні.

Окрім того, у ЄС наголосили, що санкції проти Росії "прив'язані до повного виконання мінських угод".

Заява очільника української місії в ОБСЄ

Євгеній Цимбалюк – очільник української місії в ОБСЄ – виступив під час засідання Постради. Він заявив, що незаконна паспортизація – це одне з найгрубших порушень мінських домовленостей з боку Росії.

Цимбалюк також засудив намір Росії залучити жителів окупованих територій до участі в електронному голосуванні на виборах до Держдуми.

Незаконна паспортизація Донбасу: головне

  • Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував дії Росії так: "вони видають ці документи, це як Гітлер нападав, він аусвайси (посвідчення особи – 24 канал) видавав для того, щоб на окупованих територіях в людини було посвідчення".
  • За словами Данілова, Володимир Путін планує "додатково собі взяти 500 тисяч голосів на виборах у Держдуму".
  • Тим часом російська ЦВК вже подала у проєкті постанови інформацію, що жителі окупованої Донеччини та Луганщини, які мають російські паспорти, зможуть голосувати на виборах у Держдуму восени 2021 року.