У Росії є вдосталь зацікавлених у медійному просуванні Суровікіна в публічному просторі. Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Зверніть увагу "Непрості рішення щодо Херсона": Яковина припустив, чи погодиться Суровікін на ядерну бомбу

"Рятівний" наступник Шойгу

Експерт зазначив, що призначення Сєргєя Суровікіна командувачем окупаційних сил в Україні не було спробою зробити його "цапом-відбувайлом".

"Це був би занадто простий і занадто короткий період для нього. Щоб зробити його винним, треба хоча б, щоб люди його запам'ятали, як він виглядає та як його звуть. Суровікін просто як "надута кулька", про яку ніхто не знає. Тому я думаю, що його "надувають" не дарма: його продовжують "роздувати" як фігуру", – пояснив оглядач.

Читайте також Анонсує великі наслідки, – Фейгін прокоментував погрози Суровікіна щодо Херсона

За його словами, над його медійним образом тільки розпочали працювати політтехнологи.

Поки це не повноцінна людина у телевізорі – йому копірайтери сидять й пишуть тексти. Тому Суровікін – це майбутнє Росії, а не минуле. Зважаючи на все, його "роздуває" у тому числі "кухар Путіна" Євгеній Прігожин – він один із тих, хто його поставив. Можливо, його готують на зміну Шойгу, який "не зміг" і "кудись не туди завів російські війська",
– переконаний політтехнолог.

На його думку, Суровікіну можуть підготувати образ "рятувальника", який "витягне 20 тисяч російських солдатів з правого берега Дніпра, куди їх затягнув Шойгу".

Чи замінить Суровікін Шойгу на посаді глави Міноборони: дивіться відео

Військовий "тріумвірат"

Шейтельман зауважив, що все вказує на те, що Суровікін може стати новою фігурою у тріумвіраті "Суровікін – Пригожин – Кадиров".

Суровікін – це обличчя майбутньої Росії. Мені здається, що це буде новий "тріумвірат", плюс якась цивільна особа, бо вони всі там надто "воєнізовані". Їм треба хтось у костюмі – цивільний. Це може бути й сам Путін – уже ослаблий та безвладний. Багато хто вважає, що це буде мер Москви Собянін, який намагався триматися в тіні від воєнних дій,
– підкреслив аналітик.

Він вказав, що раніше на таку роль розглядали прем'єр-міністра Росії Міхаїла Мішустіна.

"Я думаю, що Путін спеціально "вимазав" Мішустіна в крові остаточно, призначивши його керувати постачанням для "спеціальної військової операції", щоб його навіть ніхто не розглядав на таку роль", – резюмував Шейтельман.

Вас також може зацікавити – ким є Суровікін насправді: дивіться відео

Заяви Суровікіна: що відомо

  • Командувач окупаційними військами в Україні Сєргєй Суровікін днями анонсував "непрості рішення" щодо Херсона. Утім, що саме він мав на увазі – активні дії росіян на Півдні чи навпаки відступ звідти – незрозуміло.
  • На думку правозахисника Марка Фейгіна, такі заяви виглядають підозріло, бо росіяни ніколи не попереджали про те, що готові звідкись відійти. Навпаки вони завжди говорили, що нічим не поступляться і нічого не віддадуть.
  • Також Суровікін раптом заговорив про "дружбу" українців і росіян. Сирійський м'ясник цинічно заявив, що хоче, аби Україна була дружньою до Росії, яка щодня вбиває десятки мирних українців.