Які офіційні результати виборів?

23 квітня Центральна виборча комісія підрахувала 100% голосів президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%. Відрив між кандидатами – майже 49%.

Читайте також: Перемога Зеленського на виборах: чого слід очікувати від нього як президента України

Результати президентських виборів-2019

Явка у другому турі президентських виборів склала 18 491 837 виборців (61,37%). За Зеленського свій голос віддали 13 541 528 людей, а за Порошенка – 4 522 450 людей. Колишній шоумен переміг у всіх областях, окрім Львівської. Там його обігнав чинний президент, якого підтримали 62,82% виборців.

Чинний президент Петро Порошенко визнав свою поразку. Проте, він наголосив, що потрібно ніколи не здаватися, а продовжувати об'єднувати Україну. Глава держави не йде з політики, буде і далі боротися за країну та готовий допомогти Володимиру Зеленському у всьому.

Читайте також: Хто такий Володимир Зеленський: біографія майбутнього президента України

Водночас, Зеленський подякував рідним, прихильникам, військовим та усім українцям, які віддавали за нього свої голоси та допомогли перемогти на виборах.

Дякую усім українцям, які мене підтримали. І тим українцям, які зробили інший вибір. Я обіцяю, що ніколи не підведу вас усіх,
– наголосив він.

Коли відбудеться інавгурація Зеленського? Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

У команді майбутнього гаранта переконані, що інавгурація Зеленського може відбутись 28 травня, щоб він не зміг розпустити Верховну Раду. Адже тоді до парламентських виборів залишиться менше півроку.

Зеленський переміг у другому турі виборів: відео

Що обіцяє зробити Зеленський на посаді президента?Лідер "95 Кварталу" заявив, що йде у президенти України лише на один термін – 5 років. Обіцяє подати перший законопроект "Про народовладдя", який мав би формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми. Також пропонує внести законопроекти про зняття недоторканності з президента, народних депутатів, суддів, про імпічмент президента та відкликання нардепа. Він пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за "кнопкодавство" та прогули засідань – позбавляти мандатів.

Зеленський також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на "рівні натівських стандартів".


Що обіцяє зробити Володимир Зеленський