Сайт "24" підготував найважливіші питання про нових детективів, які введуть вас у курс справи.

Посада детектива абсолютно нова для України. Детектив поєднуватиме оперативно-розшукові та слідчі функції. Боротимуться з корупцією у вищих ешелонах влади. Перед детективами стоїть амбіційна задача – підняти Україну в рейтингу боротьби з корупцією з 140 місця на 51 місце.

Посада нового детектива об'єднуватиме обов'язки слідчого і оперативно-розшукового працівника. Детективи антикорупційного бюро розслідуватимуть корупційні правопорушення та забезпечувати відшкодування збитків від скоєних злочинів. Вони повинні проводити активну антикорупційну діяльність у судовій системі та здійснювати заборони застави для корупціонерів, яка дозволяє затягувати судовий процес та уникати відповідальності.

Для проведення слідчих дій, перевірки пошти та арешту слідчому потрібна санкція антикорупційного прокурора. А вже антикорупційний прокурор йтиме до суду із проведеним розслідуванням.

Керуючись статею 38 Кримінального процесуального кодексу України, нові детективи, отримавши ухвалу слідчого судді, мають право на перевірку листування та прослуховування телефонних розмов тих осіб, щодо яких ведеться слідство.

Усі претенденти на посаду нового детектива проходили тестування знань, інтелекту, витривалості, фізичної підготовки. Їх перевіряли на детекторі брехні. Зараз вони проходять курс навчання тривалістю п’ять тижнів.

З 7 вересня для детективів Національного антикорупційного бюро України розпочалися тренінги з підготовки до старту повноцінного розслідування. Навчають детективів 6 днів на тиждень міжнародні та вітчизняні експерти – теоретики та практики. Навчальні заняття стосуються процесу розслідування, підготовки та доведення справи до суду.

Детективи НАБ отримуватимуть по 30-35 тисяч гривень у місяць. Вона залежатиме від посади та вислуги. Керівництво НАБ впевнене, що в такому випадку мінімізується ризик корупції.

Наразі робота нових детективів ще не розпочата. Повноцінні розслідування можливі лише після створення антикорупційної прокуратури. Очікується, що вже з 1 жовтня 2015 року розпочнеться повноцінний процес розслідування, і до кінця року перші антикорупційні справи будуть спрямовані до суду.

Читайте також: Нова поліція. Як досягти кар’єрного росту