Після перемоги Революції Гідності та втечі Януковича до Росії Євросоюз, на прохання України, наклав санкції на екс-президента України та його найближче оточення.

Санкції взагалі рішення політичне. І це в першу чергу було політичне рішення ЄС як відповідь на благання та заклики Євромайдану, українських активістів на те, щоб Євросоюз арештував активи Януковича за кордоном,
— пояснила суть обмежень директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк.

Серед справ, які цікавили ЄС, був і кейс Андрія Портнова. Генеральна прокуратура України відправила Раді Європейського союзу лист за підписом колишнього зама генпрокурора Олексія Баганця. В ньому йшлося про те, що Андрій Портнов, очолюючи кафедру конституційного права національного університету Тараса Шевченка, зловживав своїм службовим становищем, щоб стати членом вищої ради юстиції.

Колишній заступник голови Адміністрації Президента Януковича легко законно довів свою невинність перед Україною і Євросоюзом у Європейському суді. І завдячує він цим не лише своєму власному хистові юриста, а повній і безпросвітній некомпетентності української Генеральної прокуратури.

Дивіться також: Наскільки дорожчим стає старий електотранспорт з Європи, прибуваючи до України