Про це сайту "24" повідомив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Як зазначив експерт, вперше в історії України депутатський мандат і висока чиновницька посада перестали бути гарантією недоторканності. Про це свідчить і позбавлення депутатського імунітету з чотирьох парламентарів, і кримінальне провадження проти глави Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Це певним чином виховний момент, що під удар може потрапити будь-хто з політиків або чиновників. Приклад Насірова свідчить про те, що дуже високі посади вже не є гарантією недоторканності. Таке вперше в історії України. Сподіваюся, що це і надалі матиме розвиток: будуть закладені прецеденти, утворені нові політично-правові традиції,
– зауважує Леонов.

При цьому, за його словами, восени ГПУ внесе до Верховної Ради ще кілька подань на зняття депутатської недоторканності. Зокрема, Юрій Луценко вже анонсував таке подання відносно члена "Опоблоку" Євгена Бакуліна, який фігурує у справі "вишок Бойка". Можливо, буде прогрес у справі Вадима Новинського, з якого вже зняли недоторканність. Також Олександр Леонов не виключає внесення подань у зв’язку з перевіркою е-декларацій нардепів. На думку політолога, під приціл Антикорупційного бюро може потрапити будь-хто з політичних лідерів.

Зокрема, як зазначає Олександр Леонов, що стосується е-декларації Юлії Тимошенко, то всі бачать, що вона живе невідповідно до своїх статків, але в декларації вказана тільки зарплата. Політолог нагадує, що під час прем’єрства Павла Лазаренка корпорація "ЄЕСУ", якою керувала Тимошенко, отримувала щорічний дохід в розмірі 11 мільярдів доларів. У ті часи – величезна сума. На ці суми можна було скупити пів-України, а Тимошенко входила в список найбагатших людей СНД. І ці гроші, зауважує він, десь залишилися.

Якщо буде доведено, що депутатський мандат вже не є гарантією від переслідувань, а навпаки – створює додаткові проблеми для бізнесменів, то багато хто не захоче мати такий головний біль. І це буде перший крок до відділення бізнесу від політики. Це не означає, що ситуація миттєво зміниться. Але коли у Верховній Раді засідатимуть політики, а бізнесмени лобіюватимуть свої закони, то наступний етап політичного життя – закони про лобізм, і це наближатиме нас до світових стандартів,
– наголосив Олександр Леонов.

Нагадаємо, з шести подань нардепи підтримали зняття депутатської недоторканості з Максима Полякова, Борислава Розенблата, Олексія Довгого та Михайла Добкіна. У той час як подання на Євгена Дейдея та Андрія Лозового не були підтримані народними обранцями.