В основі нападок на НАБУ лежить небажання правлячої верхівки боротися з корупцією. А залаштунковом ляльководом усіх процесів є президент Петро Порошенко. Саме він виграє від взаємого знищення антикорупційних органів. Чому? Бо саме на Банковій замикаються потоки корупційних грошей. І саме президент намагається приборкати антикорупціонерів.
У листопаді процеси вийшли на поверхню. Керівниця одного з департаментів Агентства запобігання корупції Ганна Соломатіна виступила з викриттям. Вона повідомила про тотальну контрольованість голови Агентства Наталії Корчак з боку влади. А також – про незаконний вплив Адміністрації Президента на роботу НАЗК.
Ці дії мали на меті або рекет для подальшого заробляння, або зведення рахунків та політичні переслідування. Соломатіна навіть назвала прізвища депутатів, щодо яких отримала вказівку своєї керівниці Наталії Корчак надати позитивний висновок. Серед них – сумновідомий "бурштиновий підозрюваний" Борислав Розенблат.
Читайте також: Чому Порошенку вигідно провалити закон про вибори
Куратором Агентства на Банковій вона назвала Олексія Горащенкова. В минулому – помічник президента Порошенка, зараз – керівник одного з департаментів Банкової.
За виявленими фактами НАБУ відкрило провадження, але далі наштовхнулося на вже традиційний саботаж з боку свого прокурора – заступника Юрія Луценка Назара Холодницького, що здійснює нагляд за справами Антикорупційного бюро.
Це вже не перший і не другий раз, коли Холодницький, замість підтримки, встромляє палки в колеса НАБУ. Так сталося зі справою депутата від "Народного фронту" Георгія Логвінського, який товаришує з прокурором Холодницьким. І той забрав справу в НАБУ, навіть не ставлячи його до відома, та відправив у прокуратуру Криму. Хоча цей епізод жодним чином не стосувався Криму. Там ішлося про рейдерське захоплення лікеро-горілчаного заводу в Черкасах.
Так само Холодницький в інший відповідальний момент "забув" подати оригінал платіжного документу про сплату судового збору, коли слухалася справа щодо одного з підприємств Дмитра Фірташа "Запорізького титано-магнієвого комбінату".
Читайте також: Які ще гріхи приховує Міністр внутрішніх справ Аваков
Ще один дивний момент у поведінці Холодницького – це його відмова підписувати підозру керівництву Державної авіаційної служби, яке у змові з авіакомпанією МАУ не повернуло в бюджет 150 мільйонів авіаційного збору.
Причому, плюс-мінус у той самий час голова Антикорупційного бюро Ситник зіштовхнувся у приймальні Холодницького з власником авіакомпанії МАУ – олігархом Ігорем Коломойським. Цікавий збіг, правда?
Між НАБУ та Холодницьким існує давній конфлікт, який тільки зараз сплив на поверхню. Намагання примирити їх було навіть в американського посольства, яке виступило гарантом взаємної поваги. Але протривало це недовго.
Чому Холодницький загальмував цю резонансну справу, відкриту за заявами Соломатіної про тиск Адміністрації Президента?
Перша причина – бо борг платежем красний! Адже цього року НАЗК дало зелене світло Холодницькому стати віце-президентом Федерації футболу України, зазначивши, що в нього немає конфлікту інтересів. Хоча Холодницький, як прокурор, здійснює нагляд за справами, де фігурують схеми братів Суркісів. Зокрема, "Запоріжжяобленерго".
Читайте також: Який вплив на українську політику має Аваков
Друга причина – НАЗК, вже не приховуючись, стало учасником атаки на Ситника. Йому виписали протокол про правопорушення через невчасне надання інформації. На фоні тотальної, майже дворічної бездіяльності НАЗК, яке не знайшло поки що жодного корупціонера серед півтора мільйона електронних декларацій, це справді виглядає, як розправа.
Ну, а готовність НАЗК виконувати політичні замовлення, я відчув на власному прикладі. Минулого року Агентство за вказівкою Банкової так само склало й на мене протокол на підставі зманіпульованих доказів, після чого справа луснула в Печерському суді.
Ну і третя причина, чому НАЗК хоче розправитися над Ситником, – бо той веде справу про незаконне збагачення керівниці Антикорупційного агентства Наталії Корчак. Зокрема, людина, яка має стежити за декларуванням майна чиновників, сама не задекларувала нещодавно придбаний автомобіль.
Пані Корчак не просто розвалила роботу НАЗК. Вона знецінила саму ідею боротьби з корупцією. Тому для відновлення роботи Антикорупційного агентства пані Корчак треба якнайшвидше усунути з посади.
Читайте також: Пол Манафорт – політтехнолог, який обслуговував найодіозніших диктаторів у всьому світі
Фактично зараз НАЗК та Холодницький стріляють з різних боків по одній мішені – НАБУ. До цієї боротьби долучилися і провладні сайти на кшталт "Обозревателя". Вони, як і в часи Януковича, підтримують кампанію компроментації антикорупційних викривачів.
Усі ці процеси – ознаки панічного страху втратити владу. Люди, які прийшли після кровопролиття, розміняли довіру громадян на власні офшорні рахунки. А значить, така влада буде неодмінно усунута.