Україну в проекті представлятимуть вісім художників: Олександр Ройтбурд, Оксана Мась, Роман Мінін, Матвій Вайсберг, Сергій Коляда, Андрій Єрмоленко, Геннадій Козуб та Юрій Соломко. Більшість робіт, відібраних для експозиції, носять гостросоціальний характер — на їх створення художників надихнули події останнього часу в Україні.
Ми не можемо залишатися осторонь біди, яка трапилась зі східними областями України. Всі кошти від продажу картин будуть спрямовані на благодійні цілі,
— пояснює позицію швейцарської галереї її директор, мистецтвознавець Софія Комарова.
До участі у виставці організатори запросили і пітерців з групи "Чаклунські художники" (КОЛХУі), які створюють роботи в стилі "мультреалізм": Миколу Копєйкіна, Андрія Кагадеева, Володимира Медведєва, Михайла Гаврічкова, Миколу Васильєва та Кирила Міллера.
У проекті також візьме участь ізраїльський художник Марк Левіс. Його робота "Роздуми", створена спеціально для женевської виставки, об'єднує чотири кольори, присутні в прапорах Росії та України: жовтий, синій, червоний та білий.
Організатори пояснюють, що склад учасників символічний: всі художники без винятку народилися і здобули освіту за часів СРСР, але визнання отримали вже в незалежних країнах. Події останніх двох років, що сталися в Україні (київський Майдан, анексія Криму, зміна уряду, тривожна ситуація у східних областях країни) по-своєму переосмислюються авторами. Тематика представлених робіт відображає бачення цієї важкої і досі багатьом неясною реальності.
Дайте вдихнути і видихнути, дайте сказати художникам в яку прірву політики штовхають світ, створюючи конфлікти і суперечності між народами. Але я вірю, що діалог мистецтва – центральний дипломатичний майданчик на всі часи, який посприяє черговому витку ренесансу в історії людства,
— каже учасниця проекту, художник Оксана Мась.
Галерея Artvera's, де буде проходити проект, спеціалізується на європейському та російському мистецтві 19-го і 20-го століть. Арт-простір вперше відкрив двері в 2007 році і сьогодні має 5400 квадратними метрів виставкової площі. Сайт галереї.
Про українських художників, учасників проекту "Just Art":
Олександр Ройтбурд — патріарх українського постмодернізму. Більшу частину його робіт критики відносять до напрямку "український транс-авангард". Роботи художника є в зібраннях нью-йоркського Музею сучасного мистецтва, Національного художнього музею України, Державної Третьяковської галереї в Москві, Державного Російського музею в Санкт-Петербурзі, в художніх музеях України , Росії, США, Словенії та інших країн. Ройтбурд — активний громадський діяч, один з лідерів Майдану і популярний блогер.
Оксана Мась — одеська художниця, чия творчість орієнтована на звернення уваги суспільства до духовних проблем сучасності. На її рахунку — 80 персональних виставок по всьому світу. Твори Оксани Мась "Вівтар націй" і "Квантова молитва" експонувались на 54-й і 55-й Венеціанській бієнале. В 2012 році отримала приз незалежних критиків на 65-му фестивалі в Локарно. Проекти художниці були представлені на Fiac, ARCO, ArtBasel, Armoryshow, Frieze, ArtDubai і багатьох інших світових виставках мистецтв. Її роботи зберігаються в музеях Італії, Іспанії, Швейцарії, Греції, Японії, Китаю, Монако, США, Росії, Франції.
Роман Мінін відомий, в першу чергу, як автор творів на шахтарську тему. Художнику вдалося створити своєрідну антологію шахтарського життя. Його проект "План втечі з Донецької області", побудований на спогадах про рідне місто, був номінантом премії PinchukArtCentre, а робота "Нагорода за мовчання", як і інші твори автора в цій тематиці, була успішно продана на аукціоні Phillips.
Матвій Вайсберг, не усвідомлюючи себе релігійним художником і віруючою людиною, постійно використовує у творчості біблійні теми. У 2014-му році звернувся до революційних подій в Києві і створив художній цикл "Стіна", що складається з 28 робіт, кожна розміром 45х60 см, які виставляються єдиним блоком - стіною. Саме цей твір буде представлено в Женеві на виставці "Just Art". Роботи художника зберігаються в багатьох музейних зібраннях України та у приватних колекціях у різних країнах світу, успішно продаються на міжнародних аукціонах, таких як Sotheby's та Phillips de Pury.
Сергій Коляда в своїй творчості демонструє громадські хвороби, такі як бідність, проституція, наркоманія. Ще одна тема, яка його турбує, — еміграція українців за кордон. Її він часто втілює в образі шевченківської Катерини. Всі твори Коляда пише кульковою ручкою. Його роботи знаходяться у приватних колекціях в Канаді, США, Німеччині, Південній Африці, Польщі, Англії, Італії, Голландії.
Андрій Єрмоленко у своїх роботах закликає до нового погляду на історичні та канонізовані особистості, зображуючи їх у контексті сучасності. Своє призначення художник бачить у тому, щоб в Україні було справжнє європейське мистецтво, і пропонує альтернативний погляд на Україну як на бренд.
Геннадій Козуб — український меценат і організатор щорічного арт-симпозіуму на пленері "Бірючий". У 2014-му році під впливом останніх подій в країні Козуб вирішив спробувати себе в якості художника. З-під його пензля виходять іронічні й злободенні твори, які виставлялися, в тому числі, в Мистецькому Арсеналі в рамках арт-проекту "Батьківщина" до Дня незалежності України 2014 року.
Юрій Соломко став відомим широкому глядачеві завдяки так званій "художній картографії" — автор створює картини на географічних картах; проект розпочався в 1991 році одночасно з розпадом СРСР. Мета проекту полягала в тому, щоб зібрати в просторі полотна географію всієї планети, і одночасно об'єднати різні епохи в історії мистецтва. Роботи Соломко знаходяться в колекції Національного художнього музею в Києві, Російський державний музей в Санкт-Петербурзі, Музеї університету Дьюка в США і в інших.