Декларації Андрія Лозового Генпрокуратура представила як головний доказ у його справі про ухиляння від сплати податків. У 2016 році нардеп перелічив у своїй декларації 24 позиції цінного нерухомого майна – 74 ікони, 8 картин, 4 годинники, антикварні меблі, колекції вин і холодної зброї. До цінних речей він відніс навіть свій партквиток члена "Радикальної партії". Ще 700 тис. гривень, 30 тис. доларів і 150 тис. євро нардеп зберігає готівкою. Цікаво, що при своїх статках жодною нерухомістю і транспортними засобами Лозовой не володіє. У квартирі площею 39 кв. м він живе на праві користування, а їздить на автомобілі Toyota Sequoia 2013 р. в., який нібито орендує.
Читайте також: Чому гучні кримінальні справи проти депутатів завершуються "мильною бульбашкою"
За декларації "загримів" і депутат від "Народного фронту" Євген Дейдей. Наприкінці 2015 року його дружина Інга Дейдей придбала два новеньких позашляховики Audi Q7. Окрім цього, за даними Генпрокуратури, 26 грудня 2016 року вона придбала квартиру в Києві площею 165 кв. м і того ж дня подарувала її своїй матері. У декларації самого Дейдея ані квартира, ані сам факт купівлі не відображений. З нерухомості він вказав лише дві квартири дружини в Одесі й орендовану в Києві, площею 148 кв. м. Тепер ГПУ інкримінує нардепу незаконне збагачення.
Перед початком голосувань за зняття недоторканності з Лозового та Дейдея можна було помітити таємничі переговори між депутатами з "Народного фронту" та "Радикальної партії". Їх загадка була відкрита вже після провалу обох голосувань – для зняття недоторканності з Дейдея не вистачило голосів "радикалів", з Лозового – членів "Народного фронту".
Читайте також: Чому депутати вибірково позбавляють недоторканності колег
"Гріхи молодості" пригадали депутату від "Волі народу" Олесю Довгому – а саме незаконне виділення землі під час його роботи в Київраді. Натомість у самого нардепа землі нема, хоча квартир і нежитлових приміщень в його декларації чимало – на 907 кв. м. З цінного рухомого майна Олесь Станіславович вказав 82 картини, 12 годинників, 11 статуй і скульптур, ювелірні вироби із білого золота з діамантами. А от недоторканності, за результатами голосування Верховної Ради, у Довгого тепер немає.
Для збільшення натисніть на зображення
Нардепи Борислав Розенблат і Максим Поляков, які проходять по одній справі щодо лобіювання законів про видобуток бурштину за 300 тис. доларів хабаря, більше довіряють саме грошовим активам. Головний фігурант "бурштинової справи" Борислав Розенблат задекларував 1,8 млн доларів, понад 40 млн гривень позичила третім особам його дружина Жанна. Окрім цього, вона має ще якісь готівкові заощадження у гривнях і євро, але для декларування інформації про суми нібито не надала.
Значно скромніше виглядають статки другого фігуранта Максима Полякова – у нього лише 650 тис. гривень і 291 тис. доларів. Подання на зняття недоторканності з Розенблата та Полякова Верховна Рада підтримала, але дозволів на затримання і арешт не дала.
Читайте також: Чому ГПУ взялася за нардепів-корупціонерів лише зараз
Натомість були підтримані всі три подання на екс-губернатора Харківщини Михайла Добкіна, якого звинувачують у земельних аферах на суму близько 4 мільярдів доларів. За підсумками аналізу декларацій, він вийшов найбагатшим серед шести нардепів, з яких знімали недоторканність. У 2016 році Добкін задекларував майже 81 тисячу кв. м нерухомості, 7 автомобілів, 4 водних засоби, 18 рушниць та карабінів, 10 годинників, 12 ікон і безліч інших цінних речей.
15 липня Печерський суд Києва виніс рішення про арешт Михайла Добкіна з можливістю протягом 5 днів внести заставу у розмірі 50 млн гривень.