Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Лісний. На його думку, ініціатором примирливого візиту до Ізраїлю міг бути сам мільярдер.

Дивіться також Нетаньягу раптово приїхав у Газу та назвав 3 цілі Ізраїлю у війні проти ХАМАС

Навіщо Маск поїхав до Ізраїлю

Ілон Маск є типовою людиною, що у своїй поведінці орієнтується на хайп. Він намагається реагувати на всі актуальні інфоприводи, які потрапляють у його поле зору, намагаючись використати їх у своїх інтересах.

Маск "хайпує" не просто так. Він бачить, як це впливає на його статки, і коли його антисемітський хайп спрацював негативно, він вирішив зробити "хід конем",
– припустив політолог.

Варто пам'ятати, що мільярдер володіє технологіями супутникового інтернету, які можуть стати у пригоді ізраїльській армії. Своєю чергою, Маску було вигідно поїхати до Ізраїлю для відновлення репутації – й Ізраїль погодився закрити очі на його підтримку антисемітизму.

Олег Лісний про візит Ілона Маска до Ізраїлю: дивіться відео

"(Візит Маска – 24 Канал) був виключно демонстрацією прагматизму з одного і з іншого боку. В політиці та бізнесі моральністю й послідовністю завжди поступаються, коли йдеться про вигоду", – зазначив Лісний.

Що відомо про скандал

  • Реагуючи на пост про американського єврея про те, що натовпи людей в інтернеті пишуть "Гітлер мав рацію", інший користувач твітеру написав, що "єврейські спільноти просувають ту саму діалектичну ненависть супроти білих людей, використання якої стосовно себе вони хотіли б зупинити". Саме цю думку підтримав Маск, назвавши її "щирою правдою".
  • Водночас на численні осуди користувачів мільярдер зреагував у дуже дивний спосіб, пригрозивши судовим процесом медіаорганізації, яка опублікувала скріншоти, в яких реклама відомих брендів сусідила з антисемітськими постами. Раніше Маск суттєво скоротив штат працівників твітеру, зокрема й відділ боротьби з дезінформацією.
  • Також Маск допомагає у поширенні дезінформації стосовно війни між Україною та Росією. Наприклад, він підтримав скандального ведучого Такера Карлсона, коли той опублікував відео, в якому заперечував причетність Росії до підриву Каховської ГЕС. А зовсім нещодавно він критично висловився стосовно українського наступу.