Катерина Прокопенко під час пресконференції захисників Маріуполя 8 травня, як інформує 24 канал, просила суспільство робити все можливе, включаючи підписання петиції, задля порятунку воїнів. Якщо вони загинуть, то немає сенсу говорити про жодні демократичні цінності.

Важливо Неможливого немає, – інтерв'ю азовця "Калини" про захист Маріуполя, 2 етап евакуації й зрадників

Потрібно допомагати всіма можливими методами

Зараз це дуже важливо. Не треба втрачати надії на порятунок наших чоловіків-воїнів. Дуже важливо допомагати їм всіма можливими методами і вірити в чудо. Не варто плакати і думати про песимістичні сценарії,
– наголосила дружина командира захисників Маріуполя.

Катерина каже, що не можна допустити загибель усіх, хто присутній на "Азовсталі", адже тоді втратиться сенс навіть розмовляти про якісь демократичні цінності. Якщо це станеться, то всіх "оточить велика темрява", вважає жінка. Родини воїнів сподіваються, що влада докладе усіх зусиль, дипломатичних та політичних, аби вирішити цю ситуацію.

На зв'язку з дружинами – завжди іноземні журналісти

Дружина Дениса Прокопенка розповіла, що з нею на зв'язку перебувають іноземні журналісти. Також пишуть та телефонують українські медіа, проте від влади звісток не було. Катерина каже, що полк її чоловіка – справді символ боротьби українців, вчинками воїнів надихались ще з 2014 року.

Зараз Денис Прокопенко пише дружині раз у день, проте дуже коротко. Підполковник намагається не повідомляти зайвого.

Це конкретні відповіді на конкретні запитання,
– додала Катерина.

Читайте також Захисники Маріуполя дають пресконференцію: головне

Оборонці Маріуполя зброю складати не будуть

Прокопенко повідомила, що сподівається на процедуру екстракції – найкращий її сценарій, коли військові отримають гарантії безпеки. Проте Катерина запевнила: азовці складати зброю не будуть і в полон теж не підуть.

Я очікую від влади рішучих дій, щоб тиснули на Росію, на Путіна, щоб визволити наших бійців якомога швидше, бо лишились лічені дні. Нема сил бачити, як щодня гинуть наші військові. Ми не хочемо, щоб вони загинули і після них лишились героїчні історії,
– пояснила жінка.

Катерина ще раз закликала всіх підписувати петицію задля порятунку воїнів. Вона просила робити все, але "не класти їх живими у могилу заздалегідь".