Український гімн і вітання "Слава Україні!" звучали в ефірах найбільших російських телеканалів.

Читайте також: Як іноземні ЗМІ висвітлювали інавгурацію Зеленського

Інавгурація Володимира Зеленського стала топ-новиною і на "Першому", і на "Росія24", і на НТВ. На останньому навіть транслювали наживо церемонію президентської присяги у Верховній Раді з перекладом на російську.

зеленський інавгурація
Інавгурація Володимира Зеленського

Гучні заяви Зеленського охоче цитували журналісти провладних телеканалів. В першу чергу його обіцянку завершити війну на Донбасі. А також заклик до чиновників не вішати його портрет у кабінетах.

На російському "Першому" каналі в першу чергу звернули увагу на розпуск президентом Верховної Ради. А от в Кремлівському інформаційному агентстві РІА вирішили пожартувати над цим рішенням Зеленського.

вибори інавгурація зеленський
Реакція російських ЗМІ на інавгурацію

На думку лідера ЛДПР Володимира Жириновського, таке рішення Зеленського правильне. Про це він і написав у своєму твіттері. А ще обурився тими, хто освистав українського президента, коли він заговорив російською у Верховній Раді.

Тим часом російська теледіва з грузинським корінням Тіна Канделакі закликала поаплодувати Володимиру Зеленському і запропонувала російським політикам брати з нього приклад.

канделакі ігавгурація зеленський
Тіна Канделакі

Телеведуча переконана: комік знайшов вірний спосіб комунікації і з українськими олігархами, і з виборцями, тому і зміг перемогти на виборах.

Володимир Зеленський зумів зацікавити Ігоря Коломойського, який, як ми тепер бачимо, вірно оцінив силу контенту, що дозволяє отримувати владу без барикад і страйків. Контенту, який формує нових лідерів в епоху горизонтального управління людською свідомістю, – написала Тіна Канделакі.

В Кремлі ж поки точно не готові брати приклад з Володимира Зеленського. Владімір Путін не збирається навіть вітати його зі вступом на президентську посаду. В Білокам'яній кажуть: чекають на нормалізацію українсько-російських відносин.

Читайте також: Борис Шефір розповів, хто писав промову Зеленському та що буде з "95 Кварталом"

"Президент Путін вітатиме президента Зеленського з першими успіхами в справі врегулювання внутрішнього конфлікту на південному Сході України, а також з першими успіхами в справі нормалізації російсько-українських відносин", – заявив прес-секретар Володимира Путіна

Натомість Володимир Зеленський каже, що готовий до діалогу з Москвою. А от почати його пропонує зі звільнення полонених.

Про що заявив Володимир Зеленський під час інавгурації ? Президент України Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації закликав народних депутатів сьогодні працювати та ухвалити низку невідкладних законів та звільнити з посад голову Служби безпеки, генерального прокурора, міністра оборони України.

Також Зеленський заявив, що планує розпустити Верховну Раду України восьмого скликання. "Шановні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, у робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде, будемо з вами працювати. Тому я дуже прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс. І зробіть, будь ласка, відкриті виборчі списки", – сказав Зеленський.

Міністр оборони Степан Полторак написав заяву про звільнення на ім'я Президента України Володимира Зеленського.

Дивіться відео про інавгурацію Володимира Зеленського: