Дане звернення показує, що в українських елітах немає однозначної підтримки президентського мейнстріму — курсу на встановлення особливого порядку самоврядування для окупованого Донбасу, вважає експерт.
Під час першого голосування парламенту за направлення проекту конституційної реформи в КС проголосувало майже 300 депутатів, і тільки фракція радикалів у повному складі голосувала проти, і різко критикувала ідею про особливий порядок для Донбасу. Згодом, незважаючи на позитивні відповіді з Венеціанської комісії та Конституційного Суду, формулювання прикінцевих положень викликали все більше критики громадськості, що і призвело до появи досить жорсткого маніфесту з ультимативними вимогами до Президента і парламенту.
Подібні настрої в суспільстві можуть привести до недобору голосів за конституційну реформу. Постійні провокації з боку бойовиків, посилення обстрілів лише посилює недовіру до "ДНР/ЛНР", і в такій ситуації політики навряд чи погодяться віддати стріляючим людям повноваження і владу у вигляді особливого порядку самоврядування. Хоча на позачерговому засіданні достатньо набрати 226 голосів, це голосування стане маркером підтримки ініціатив Президента, тому директорат парламенту повинен подбати про появу на табло числа 300 або близького до нього. В іншому випадку, під сумнів буде поставлено не тільки конституційну реформу, але й виконання всіх Мінських угод, і наявність пропрезидентської коаліції.
"Можливо, політикам варто було більше уваги приділяти прямому діалогу з лідерами громадської думки, інтелектуалами, обговорювати та корегувати свої плани, тоді б було більше шансів консолідувати суспільство навколо складних рішень. Зараз же суспільство радикалізується, і навіть пацифісти-інтелігенти стають "яструбами" — зазначив Карасьов.