Про це повідомили волонтери міжнародної спільноти InformNapalm. В їхньому розпорядженні опинився документ про інформаційні операції "міністерства" донецьких бойовиків.

До теми"Хімічна зброя в Авдіївці": чому Шойгу клеїть дурня

Російські найманці звітують кураторам

Джерела InformNapalm уточнили, що документ нібито підготували для кураторів із російських спецслужб, аби прозвітувати за виконані завдання. У ньому йдеться про інформаційні атаки проти нашої держави.

Заголовок є таким: "Звіт щодо інформаційної протидії, спрямованої на інформування населення України та мешканці тимчасово підконтрольних їй територій Донбасу за 2021 рік".

Документ російських найманців / Скриншот InformNapalm


У документів вказано, що загалом за 2021 рік окупанти здійснили понад 50 активних інформаційних заходів, які можна вважати інформаційно-психологічними диверсіями проти України.

Пункт про хімічну зброю

Волонтери звернули увагу на пункт №54. Поруч з ним є примітка про паузу "до особливого розпорядження". Окупанти стверджують, що вже створили та підготували до публікації фейки про хімічну зброю на Донбасі.

  • Вони мають намір переконувати, що її на лінію розмежування перекинули ЗСУ спільно з військовими США та НАТО.
  • Ба більше, планують брехати, що Україна використовує небезпечні речовини проти місцевих мешканців.
  • Для цього російські найманці вже навіть зробили постановочні фото.

Зверніть увагу Майже 40 країн в ООН звинуватили Росію в поширенні фейків проти України

Заяви Росії про хімічну зброю

Напередодні російський міністр оборони Сергій Шоугу заявив, що Україна готує на Донбасі "провокації з хімічною зброєю". Мовляв, для цього туди вже прибули понад 100 американських військових. У США вже спростували таку інформацію й звинуватили Кремль у фальшивій риториці. В українському Міноборони підтвердили, що висловлювання Шойгу не відповідають дійсності й підкреслили, що єдиною загрозою для мирних мешканців є окупаційні сили Росії.