Головний редактор ізраїльського порталу "Деталі" Еміль Шлеймович сказав 24 Каналу, що ізраїльська армія дістала наказ підготуватися до бойових дій проти Хезболли. Всі останні операції, які вона проводить з іншого боку кордону, також спрямовані на це.

Важливо Світ на порозі нової великої війни: коли Ізраїль нападе на Ліван і як це вплине на Близький Схід

Які загрози Лівану

Бойові дії в Лівані Ізраїль вже узгодив із США. Сполучені Штати надають підтримку озброєнням, а також відправили до берегів Лівану десантний корабель USS Wasp та 24-й загін морської піхоти.

Розглядається 2 сценарії розгортання подій.

  • Відповідно до одного з них, якщо вторгнення Ізраїлю на територію Лівану відбудеться, воно має закінчиться створенням "буферної зони" між кордоном Ізраїля та силами Хезболли.
  • В межах іншого сценарію Ізраїль може зайняти певну територію для того, щоб гарантувати свою безпеку. Ця територія буде окупована за аналогією з Західним берегом річки Йордан. Тут можуть бути створені поселення, які охоронятимуться армією Ізраїля.

Ліван, за словами Еміля Шлеймовича, може зазнати не тільки серйозної шкоди, а також втратити частину своєї території.

Це питання має розв'язатися вподовж трьох тижнів – місяця, тому що у цей термін ізраїльська армія обіцяє закінчити базову зачистку в Газі. Тоді звідти сили можуть бути перекинути на північний фронт,
– наголосив він.

Нагадаємо, що заява Ірану – це відповідь на попередження, які звучать з боку Ізраїля, США, Франції. Країни наголошують, якщо Хезболла – проксі Ірану – не припинить обстріли ізраїльської території та не відійде за ріку Ель-Літані, відповідно до резолюції ООН, то Ізраїль розпочне повномасштабну війну.