Крім того, система розраховує, скільки часу мають люди в небезпечних зонах, аби знайти укриття. Про це розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Дивіться також Ізраїль встановив у Києві "розумну" систему повітряних тривог: тестування відбудеться у травні

Сподіваюся, вони швидко доопрацюють систему оповіщення, і ми зможемо скопіювати і вставити її у всі великі міста. Український уряд контролює 6 міст із населенням понад мільйон людей, і ми обов'язково використовуватимемо ізраїльські технології,
– заявив Корнійчук.

Система дозволить рятувати життя

Українці просили Ізраїль надати систему попередження про ракетний удар після повномасштабного вторгнення Росії. Попередній уряд обіцяв цю систему Україні, але посол зауважив, що прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу особисто доклався для забезпечення швидкого завершення цього проєкту.

"Це дуже важливо для нашої цивільної та військової інфраструктури. Це обладнання, яке дозволить нам рятувати життя", – наголосив посол.

Яким чином вона працює

Ізраїльська система раннього попередження поєднує використання радарів та оптичних пристроїв для виявлення запусків ракет і безпілотників. Вона ідентифікує розміри об'єктів і визначає потенційні загрози.

Відтак, інформація з'являється на електронній карті, а громадян сповіщають про загрозу на телефоні, радіо, телебаченні чи за допомогою сирени.

Коротко про домовленості з Ізраїлем

  • У 2022 році країна пообіцяла спеціально розробити та поставити Україні системи оповіщення для цивільного населення. У січні Ізраїль погодився офіційно передати Україні технології розумного оповіщення.
  • Перебуваючи з візитом у Києві міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен, а за ним депутати кнесету Юлій Едельштейн та Зеєв Елькін – підтвердили домовленість.
  • Наприкінці квітня Ізраїль встановив у Києві систему оповіщення про атаки, а наразі стартували її випробування.