Як заявили у Центрі протидії корупції, це суперечить чинному законодавству та підриває змогу довести до логічного кінця обидва відбори.

Важливо Допомога США залишиться: у ЦПК припустили, чи будуть наслідки скандальної історії довкола САП

У тексті розпорядження уряду зазначається, що повноваження члена комісії від міжнародних партнерів Драго Коса "починаються з наступного дня після виходу його зі складу конкурсної комісії з відбору Спеціалізованого антикорупційного прокурора".

Що про це каже закон

Законодавство України не передбачає жодних вимог щодо участі члена комісії НАБУ в інших конкурсних комісіях.

Ба більше, участь в комісії одного з членів лише за певних умов ставить під питання всю роботу комісії. Адже, відповідно до закону про НАБУ, "конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження її в повному складі",
– наголосили у ЦПК.

Там пояснили, що дії уряду призведуть до затягування конкурсного відбору майбутнього керівника НАБУ. А також створюють додаткові підстави для можливих судових оскаржень дій та рішень комісії в майбутньому.

У Центрі протидії корупції закликали:

  • слідувати закону,
  • скасувати своє розпорядження, яке передбачає додаткові умови участі Драго Коса.

Чому це важливо

Як пояснили у ЦПК, незалежний і професійний керівник Антикорупційної прокуратури – ключовий пазл в ефективній антикорупційній екосистемі. У сфері відповідальності НАБУ – САП – корупція на рівні міністрів, народних депутатів, суддів та інші топ посадовці країни.

Саме тому – завершення конкурсу і обрання професійного, незалежного і доброчесного керівника САП – одна з рекомендацій для покращення позицій України в Індексі сприйняття корупції. Якнайшвидше обрати керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Україну закликало навіть американське посольство в Києві.

Українці заплатять мільйони через зрив конкурсу САП: дивіться відео

Текст публікації ЦПК:

"15 лютого уряд затвердив склад комісії з обрання Директора НАБУ включно з міжнародним експертом Драго Косом. Утім додав умову: аби працювати в комісії НАБУ, він повинен вийти з комісії САП. Це суперечить чинному законодавству та підриває змогу довести до логічного кінця обидва відбори.

Законодавство не передбачає жодних вимог щодо участі члена комісії НАБУ в інших конкурсних комісіях. Ба більше – участь в комісії одного з членів лише за певних умов ставить під питання всю роботу комісії. Адже, відповідно до Закону про НАБУ, "конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження її в повному складі".

Такі дії уряду призведуть до затягування конкурсного відбору майбутнього керівника НАБУ. А також створюють додаткові підстави для можливих судових оскаржень дій та рішень комісії в майбутньому. Ми закликаємо уряд слідувати закону та скасувати своє розпорядження, яке передбачає додаткові умови участі Драго Коса!"