Уряд ухвалив постанову "Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2017 році" із загальними рекомендаціями щодо скорочення його обсягів. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Міністерства освіти та науки України.

Читайте також: "Антирейтинг" університетів: де найбільше здирників і недбалих

Порівняно з минулим роком держзамовлення зменшилося на 17,5%. Це переважно пов’язано з тим, що цього року вперше не буде набору на освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст".

Скорочення обсягів державного замовлення стосуватиметься спеціальностей гуманітарного, соціального і правничого профілів, зокрема "Управління та адміністрування", "Право", "Соціальні та поведінкові науки”, "Економіка", "Міжнародне право", "Туризм", "Готельно-ресторанна справа".

Стосовно ж пріоритетних спеціальностей, то цього року вперше збільшено обсяги державного замовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності. Зокрема, "Фізика та астрономія", "Прикладна фізика та наноматеріали", "Математика", "Мікро- та наносистемна техніка", "Біотехнології та біоінженерія", "Атомна енергетика", "Агрономія", "Захист і карантин рослин", "Лісове господарство".

Читайте також: Вступна кампанія стартує в Україні: що треба знати абітурієнтам

Зменшення обсягів також відбулося через скорочення кількості випускників 11-х класів на 4,3%.

Утім загалом 54% цьогорічних випускників шкіл матимуть можливість навчатися у вишах за державний кошт. За освітньо-кваліфікаційним рівнем (ОКР) "молодший спеціаліст" обсяг держзамовлення становить 57175 місць, "бакалавр" – 82146 місць, "магістр" – 62231 місце. Загалом же держава виділить кошти на підготовку 212373 фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у ВНЗ та наукових установах.