Про це повідомив канадський прем'єр Джастін Трюдо. Він зазначив, що санкції стосуються причетних до незаконного вторгнення.

До теми На тлі російської агресії: Канада виділить мільйони доларів на нові ядерні технології

"Ми також маємо намір запровадити санкції проти представників російського сектору юстиції та безпеки", – написав Трюдо.

Хто отримав санкції

У російських пропагандистських ресурсах повідомили, що санкції отримав "Лукойл", "Трансойл", "СОГАЗ" та "Національна нерудна компанія". Щодо посадовців, то обмеження наклали на віцепрем'єр-міністрів Росії Дениса Мантурова та Олександра Новака, виконавчого директора "Газпрому" Віталія Маркелова та його речника Сергій Купріянов тощо.

До речі Йдуть навіть свої: з Росії до Естонії втік російський бренд смартфонів Inoi

Канада підтримує Україну

За словами Трюдо, Канада виділяє гроші на підготовку українців до зими. Це допоможе людям знайти притулок і роздати ковдри, одяг й обігрівачі. Крім цього, країна просувається із розмінування та закупівлею обладнання для розмінування.

Також Трюдо повідомив про нове джерело фінансування України. Мовиться про п'ятирічні облігації, які країна хоче продати. Гроші передадуть Україні.

"Тепер канадці зможуть звертатися до великих банків, щоб купити свої суверенні облігації, термін погашення яких спливає через п'ять років із відсотками. Ці кошти підуть на підтримку уряду України, щоб вони могли продовжувати підтримувати український народ", – пояснив Трюдо.

Зауважте Санкції проти Ірану: чи вплине це на постачання зброї до Росії та які ще є інструменти

Реакція Зеленського

Президент України Володимир Зеленський у зверненні 28 жовтня подякував Канаді. Він наголосив, що продаж облігацій – безпрецедентний вчинок, оскільки всі кошти від їхнього розміщення спрямовані на допомогу Україні.

Обсяг – пів мільярда доларів. І ці облігації будуть доступними для інвестицій не лише в Канаді, а й в усьому світі. Це надзвичайно потужний приклад для всіх наших партнерів. Дякую тобі, Джастіне, пане прем'єр-міністре! Дякую Христі Фріланд, справжньому другу України!, – сказав президент.

Зверніть увагу – нове звернення президента: дивіться відео

Санкції проти Росії: останні новини

  • Захід готує запровадження цінової стелі для російської нафти. Процес на етапі завершення.
  • Російські олігархи попри санкції розмістили свої яхти у Туреччині. Це підриває західні обмеження.
  • Зеленський розповів про нові санкції проти пропагандистів. Для них готують повний пакет індивідуальних санкцій, які ізолюють їх від цивілізованого світу.