Таку інформацію опублікували у заяві на сайті канадського уряду. За допомогою цієї програми українці зможуть не просто перебувати в Канаді до 3 років, а й отримати офіційну роботу.

До теми: Канадські дипломати поставили окупантів на місце: внесли чіткі правки у лист росіян до ООН

У відповідь на повномасштабне вторгнення Владіміра Путіна в Україну міністр імміграції, біженців та громадянства Шон Фрейзер оголосив про запуск Канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET). CUAET – це особливий, прискорений шлях тимчасового проживання для українців, які шукають безпечного притулку в Канаді, поки триває війна в їхній рідній країні,
– йдеться у заяві.

Програма CUAET передбачає, що українці та найближчі члени їх сімей будь-якої національності можуть перебувати в Канаді як тимчасові резиденти до 3 років.

Бажаючі отримати канадську візу повинні подати онлайн-заявку на візу в Канаду та надати свої біометричні дані (відбитки пальців і фотографію). Їм також пропонується подати заявку на 3-річний відкритий дозвіл на роботу одночасно з подачею заяви на візу. Це у свою чергу дозволить українцям влаштуватись на роботу в Канаді.

З 17 березня згідно з цією програмою, багато звичайних вимог, пов'язаних з візою або дозволом на роботу, були скасовані.

Школярі

Для школярів початкової та старшої школи є можливість зареєструватися та почати навчання відразу після прибуття до Канади. А студенти або ж ті, хто бажає навчатися у вищих навчальних закладах, можуть подати заявку на отримання дозволу на навчання.

Ті, хто вже перебуває в Канаді

Цікаво, що ті люди, які вже перебувають в Канаді також виграють від заходів, передбачених програмою CUAET. Вони можуть подати заявку на продовження свого статусу відвідувача або дозволу на роботу на 3 роки, подати заявку на отримання нового дозволу на роботу чи навчання або продовжити свій існуючий дозвіл.

Вакцинація від COVID-19

Канада звільняє українців та членів їх сімей від вимог щодо вакцинації проти COVID-19. Проте вони повинні відповідати всім іншим вимогам охорони здоров'я для подорожей, таким як карантин і тестування.

Вас це може зацікавити – Польський уряд оголосив програму "дерусифікації економіки": дивіться відео