Також подекуди людям забороняють відвідувати кладовища та брати участь у поминальних відправах. Відповідні рішення приймають штаби з ліквідації надзвичайної ситуації або місцева влада.
Дізнайтеся Як освятити пасхальні кошики вдома: інфографіка
Під час Великодніх свят біля храмів чергуватимуть 22 тисячі правоохоронців. Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко. Він закликав дотримуватися карантинних обмежень і звернувся до священнослужителів всіх конфесій із проханням допомогти поліції утримати порядок.
Київ
У святкові дні – з четверга 16 квітня до понеділка 20 квітня – посилений контроль на блокпостах на в'їздах до Києва. Як повідомив мер міста Віталій Кличко, введена обов'язкова термометрія для водіїв та пасажирів транспорту, що прямують у столицю.
Це стосується автобусів, вантажно-пасажирського, легкового транспорту, що перевозить трьох людей, включно з водієм.
Перевірка на блокпостах: основне
- Якщо під час перевірки температура людини буде вищою за 37,5 градусів, тоді викличуть бригаду для тестування на COVID-19 і відправлять цю людину на самоізоляцію;
- Якщо ж температура буде вищою за 38,0 градусів – людину примусово госпіталізують.
- Окрім дистанційного вимірювання температури, за необхідності також будуть проводити огляд речей, багажу, транспортних засобів, вантажів.
- Також за необхідності можуть блокувати рух.
Окрім того, комісія з надзвичайних ситуацій Києва ухвалила рішення про перенесення поминальних днів. Всі кладовища столиці закриють у перший тиждень після Великодня. Відтак, вшанування померлих перенесли на 6 червня.
У Київській області людей просять обмежити пересування і перебування в громадських місцях у період вихідних та великодніх святкових днів з 13:00 18 квітня до 06:00 21 квітня 2020.
У Києві зафіксовано 770 випадків коронавірусної хвороби, померли – 10. На Київщині – 280 випадків, померли – 7.
Вінниця
У Вінницькій області теж запровадили додаткові обмежувальні заходи на період Великодніх свят та поминальних днів:
- поминальні дні перенесли з 25 – 26 квітня на 6 червня;
- доступ громадян до кладовищ обмежено у період з 20 квітня по 3 травня, окрім здійснення обрядів поховання;
- заборонено відвідування населенням лісових масивів на території області у вихідні та святкові дні;
- з 19 квітня заборонено функціонування роздрібної торгівлі з лотків і на ринках.
Для здійснення патрулювання лісових масивів на вихідні дні в області будуть створені "зелені патрулі".
У Вінницькій області зафіксовано 319 випадків захворювання на коронавірус, летальних – немає.
Запоріжжя
Місто закриють на в’їзд та виїзд під час великодніх свят. Запоріжжя є карантинною зоною. Те ж саме стосується таких міст регіону, як: Мелітополь, Бердянськ та Енергодар.
На святкові дні в'їзд та виїзд у карантинні зони (ці 4 міста) буде заборонений. Тому громадяни мають заздалегідь купити все необхідне, аби відсвяткувати Великдень вдома.
Проїзд у карантинних зонах буде можливий лише для медичного транспорту та тих, хто постачає необхідні товари чи матеріали.
У Запорізькій області зафіксували 127 випадків COVID-19, 1 людина померла.
Дніпро
У Дніпропетровській області з 13:00 18 квітня до 6:00 20 квітня також посилені карантинні заходи.
Актуально Мер Дніпра пригрозив священникам через богослужіння на Великдень: залишитеся без води та світла
Там голова ОДА Олександр Бондаренко закликав жителів області у цей період не покидати власні домівки.
Не відкладайте закупівлі на вихідні, а зробіть їх заздалегідь. Під час святкових днів відмовтеся від поїздок і походів по магазинах. Залишайтеся вдома,
– наголосив він.
У Дніпропетровській області наразі 104 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.
Херсон
У Херсонській області проводитимуть дезінфекцію для протидії поширенню коронавірусу. Зокрема, на карантин вирішили закрити міста Олешки та Генічеськ, а також селища Малі Копані та Ліві Солонці. Про це повідомило регіональне управління Нацполіції. Ці населені пункти закривають через збільшення кількості хворих на COVID-19.
Карантин триватиме з 13:00 18 квітня до 6:00 21 квітня. Дотримання карантинних обмежень контролюватиме поліція, яка патрулюватиме цілодобово.
В Херсонській області наразі зафіксовано 56 випадків коронавірусу, з них 1 – летальний.
Чернівці
На Буковині, яка станом на 18 квітня займає перше місце в Україні за кількістю інфікованих COVID-19, карантин на Великдень теж посилюють.
В області другі вихідні поспіль діє особливий режим обмежувальних заходів. Триватиме він упродовж Великодніх свят. Розпочався о 13:00 у суботу, 18 квітня, а закінчиться о 6:00 вівторка, 21 квітня. Відповідні рішення ухвалили на засіданнях обласної та державної комісій з надзвичайних ситуацій.
Що передбачають додаткові карантинні обмеження на Буковині:
- людям заборонено виходити на вулицю;
- посилені обмеження щодо пересування та перебування людей у громадських місцях;
- не працюватимуть продуктові магазини;
- заправні станції обслуговуватимуть лише спеціальні категорії водіїв.
Станом на 18 квітня на Буковині 840 інфікованих COVID-19, 8 – померли.
Дивіться відео: голова Чернівецької ОДА розповів про карантинні обмеження на Великдень
Львів
Зверніть увагу Якщо Великдень мине спокійно, можна думати про послаблення карантину, – Садовий
У Львові містян просять утриматись від відвідин кладовищ в період карантину. Таке рішення було прийняте спільно з Радою Церков міста. Відтак, відвідини священнослужителями й мирянами кладовищ є можливим після закінчення карантину.
Хоч жителям Львівської області й рекомендують перебувати вдома на свята, суворого обмеження щодо пересування супроти них не ввели.
З рекомендаціями можна ознайомитися у матеріалі 24 каналу.
Станом на 18 квітня на Львівщині зафіксували 221 випадок захворювання на коронавірус, з них 5 – летальних.
Одеса
У порівнянні з іншими містами, заходи безпеки в Одесі на Великдень є значно скромнішими. Так, по-перше, зміниться графік курсування транспорту: він їздитиме лише до 22:00 і наступного дня виходитиме на рейс з 6:00. У великодню ніч транспорт не курсуватиме. По-друге, обмеження стосуються і церкви: храми не зачинятимуть, однак священнослужбовців просять слідкувати за дотриманням дистанції вірян.
Тим часом Медики в Одесі скаржаться, що священнослужителі УПЦ МП заважають боротися з коронавірусом
Як ідеться у повідомленні пресслужби Одеської ОДА, у храмах не може перебувати більше 10 представників духовенства. Усі присутні мають бути у масках та респіраторах. Також на період проведення карантинних заходів рекомендовано обмежити доступ до кладовищ.
На Одещині наразі зафіксовано 106 випадків коронавірусу, 1 людина померла.
Суми
Обласна держадміністрація рекомендувала головам райдержадміністрацій, міським головам, головам ОТГ розглянути питання щодо обмеження пересування громадян цими вихідними.
Йдеться про обмеження виходити з 13 години суботи і до 6.00 вівторка.
На Сумщині виявлено 82 випадки коронавірусу, з них 4 – летальні.
Тернопіль
У Тернополі перед Великоднем теж посилили карантин. Зокрема, місцева влада там заборонила відвідувати кладовища.
Що передбачають нові обмеження:
- заборону на масові відвідини кладовищ;
- заборону проведень поминальних відправ;
- заборону продавати вагове морозиво, напої на розлив через роздрібну торгівлю;
- заборону роботи пунктів прийому вторинної сировини;
- заборону роботи вуличних автоматів самообслуговування, окрім автоматів з питною водою, банкоматів, терміналів та платіжних кіосків.
- власники банкоматів, автоматів з питною водою та платіжних кіосків повинні прибирати та проводити дезінфекцію двічі на день.
Дивіться також Ігнорування карантину на Великдень: серйозні наслідки, які загрожують українцям
Донедавна Тернопільщина входила у трійку областей-лідерів за кількістю хворих на COVID-19 людей. Зараз вона займає четверту сходинку у цьому сумному антирейтингу. У регіоні станом на 18 квітня 366 інфікованих коронавірусом, 5 людей померли.
Хмельницький
У Хмельницькому влада також вирішила посилити карантин на період Великодніх свят. Міський голова Олександр Симчишин відзначив, що обмеження діятимуть з 17:00 18 квітня до 24:00 20 квітня.
Які обмеження діятимуть у Хмельницькому:
- Не працюватиме громадський транспорт (крім спецмаршрутів для медиків та працівників критичної інфраструктури);
- на сам Великдень не працюватимуть продуктові магазини;
- однак 19 квітня працюватимуть аптеки, АЗС та магазини, що реалізовують медичне приладдя;
- також закриють кладовища на час великодніх і поминальних днів – 9 – 20 квітня (Великдень) і 25 –26 квітня.
"Хвіртки і ворота, де це можливо, будуть закриті. На них повісимо інформаційні таблички про те, що поминальні дні переносяться на 6 червня", – сказав Симчишин.
У Хмельницькій області наразі зафіксовано 41 випадок коронавірусу, 2 людей померли.
Харків
Вірян у Харкові просять не відвідувати церкву на Великдень та обмежитися онлайн-богослужіннями. Біля храмів та на кладовищах заборонили збиратися людям. Дотримання правил у місті перевірятимуть 2000 правоохоронців.
Карантинні обмеження на Великдень у Харкові: дивіться відео
На Харківщині виявлено 62 випадки коронавірусу, смертельних – немає.
Коростень
У Коростені, що на Житомирщині, через епідемію коронавірусу вірянам заборонили відвідувати храми на Великдень. Крім того, всі торговельні мережі, зокрема, продуктові магазини, не працюватимуть від 18 до 20 квітня.
Коростень б'є рекорди в області за кількістю заражених коронавірусом. Тому у місті також збільшать кількість патрулів поліції та Нацгвардії.
Загалом у Житомирській області 197 хворих на коронавірус людей. З них 4 – померли. В Коростені – вже підтверджені 54 випадки інфікування.
Мукачево
З суботи, 18 квітня, з 15:00 та до понеділка, 20 квітня, 6:00 ранку припинили роботу всі заклади, ринки, установи на території Мукачева та шести сіл, які входять до складу ОТГ. Обмеження стосуються й релігійних закладів – всі церкви до понеділка будуть зачинені на карантин.
Дозволено працювати лише аптекам, АЗС та продуктовим магазинам. Також рух транспорту буде заборонений на п'яти вулицях, що ведуть до великих храмів міста.
На Закарпатті коронавірус підтвердили у 166 людей, 4 – померли.
Яка ситуація з коронавірусом в Україні? За останню добу в Україні зареєстрували 444 нових випадки зараження коронавірусом.
Від ускладнень, спричинених COVID-19, в Україні вже померли 133 людей. Одужали – 275 пацієнтів.