Про переваги касетних боєприпасів 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він наголосив, чи змінить це хід війни.
Дивіться також Україна отримає касетні боєприпаси: чому це важливо та як снаряди допоможуть контрнаступу ЗСУ
Площа ураження
Касетний снаряд може накрити площу рівноцінну за розмірами футбольного поля з розташуванням на ній відповідної техніки. Його елементи не здатні повноцінно знищити танк чи щось подібне, але уразити і пошкодити – в цьому його основна перевага.
Ушкоджена техніка забирається з поля бою, а отже це величезне навантаження на моторесурс. Треба застосовувати МТ-ЛБ чи інший тягач, а також відволікати частину особового складу,
– відзначив Черник.
До того ж звичайний снаряд робить вирву на 5 метрів в одній точці. Касетний може зробити 72 на глибину в метр і дрібними уламками уразити все навколо.
Петро Черник про переваги касетних снарядів: дивитись відео
Ліквідація окупантів
Крім ушкодження техніки, касетний боєприпас розрахований на ефективну ліквідацію особового складу ворога. Він невеликий за розмірами і здатний прилітати в будь-які щілини. Наприклад, траншеї бліндажів і таке подібне.
"Це не зброя, яка змінить хід війни. Але це зброя, яка суттєво покращить винищення противника. Це ще одна міцна цеглина у будівлі нашої перемоги", – додав військовий експерт.
Передача касетних боєприпасів Україні: основні новини
- США досить довго зволікали з передачею Україні касетних боєприпасів. Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван сказав, що ця зброя "створює ризики для цивільного населення" та саме тому так довго відкладалося це рішення.
- У свою чергу Джо Байден заявив, що йому знадобився час, аби піти на таке рішення. Він обговорював це питання із союзниками. У свою чергу Володимир Зеленський подякував за таку допомогу.
- Раніше український Міністр оборони Олексій Резніков заявив про 5 принципів, де використовуватимуться касетні боєприпаси. Головне – українські оборонці не наражатимуть на небезпеку цивільне населення.