Євродепутатка з Угорщини Каталін Чех в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу пояснила своє ставлення до скандального Віктора Орбана. Вона є співзасновницею угорської опозиційної партії "Моментум".

Читайте також Гра добігає свого завершення: чому ЄС не миритиметься з шантажем Орбана

Чи заслуговує Угорщина на санкції через Орбана

Нещодавно Європарламент проголосував за резолюцію, в якій закликав Раду ЄС активізувати статтю 7 проти Угорщини. Ця стаття дозволяє позбавляти країну права голосу у зв'язку з порушенням європейського законодавства. Наша журналістка запитала євродепутатку, чи є потреба в тому, аби обмежити право голосу угорського уряду.

Відколи Віктор Орбан перебуває у владі, він весь час порушує верховенство права, порушує європейське законодавство, і понад п'ять років проти нього в Раді ЄС триває процес за статтею 7. І я гадаю, що нині саме час розглянути питання про голосування з цього приводу,
– заявила Каталін Чех.

Як пояснила євродепутатка, якщо інші члени Ради не переконані, що проблеми з верховенством права вирішені, то є санкція згідно з європейським законодавством, якої потрібно дотримуватися спільноті з верховенством права. Вона висловила сподівання, що Рада ЄС діятиме відповідально.

Інші заяви євродепутатки про Орбана

  • Каталін Чех в інтерв'ю заявила, що російська пропаганда проникла в угорську суспільну полеміку. За її словами, це робить ЄС слабшим, а Угорщину – менш безпечною. Також це допомагає Владіміру Путіну.
  • Угорська євродепутатка зауважила, що державні ЗМІ Віктора Орбана фактично стали рупором Russia Today або Sputnik, тобто рупором Кремля. Однак навіть за умови дезінформації більшість угорців співпереживають Україні.
  • Також Каталін Чех в інтерв'ю зізналася, що зраділа відсутності Орбана на голосуванні за початок перемовин про вступ України до ЄС. На її думку, Євросоюз потрібно реформувати, щоб уникати ситуацій, як у випадку з угорським прем'єром.