Про це 24 каналу розповів український дипломат, експосол України в Білорусі Роман Безсмертний. За його словами, така практика широко розповсюджена в деяких арабських країнах, Китаї, Кубі, Північній Кореї та донедавна Лівії.

Читайте також Наришкін і Орбан: як Будапешт став другим домом для головного шпигуна Путіна

ФСБ – по назві, КДБ – по суті

Дипломат розповів, що Росія лише змінила назву радянської спецслужби КДБ на ФСБ, але суть від цього не змінилась, а через посольства Росії працюють агенти ФСБ, щоб дестабілізувати ситуацію в певних країнах.

Крім того, як зазначив Безсмертний, Росія для подібних цілей використовує російські православні церкви, громадські організації, благодійні фонди, представництва ЗМІ та окремих журналістів, які акредитовані для роботи в певних країнах.

Все це, в більшості своїй – є лише прикриттям резидентур ФСБ Росії,
– запевнив експосол.

Як з цим боротись

Роман Безсмертний розповів, що європейські органи безпеки працюють і майже щомісяця виявляють російських агентів в європейських структурах. Більш того, Росія навіть намагається збільшити їхню кількість.

Як ФСБ готує агентів під виглядом "дипломатів": дивіться відео

Згадайте тогорічні випадки, коли "певні особи" намагались проникнути на "роботу" в урядові структури Європейського Союзу, тобто це – загальна практика,
– пояснив дипломат.

Для того, щоб розв'язати цю проблему, потрібно не тільки виявити цих агентів, а ліквідувати першоджерело, оскільки нинішні режими Росії, Ірану, Китаю, Північної Кореї, Куби – це невичерпні джерела подібної терористичної та розвідувальної діяльності.

Російські агенти у Європі: що відомо

  • ГУР заявило, що російська агентура активно працює із західними ЗМІ для дискредитації України. Зокрема це стосувалось поширення чуток щодо створення Україною так званої "брудної бомби", що абсолютно не відповідає дійсності.
  • У Великій Британії була дуже потужна агентурна мережа Росії, але з огляду на нинішню позицію Лондона, ця ставка Путіна не спрацювала.
  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, що російські агенти у Європі використовують найбрудніші методи для дестабілізації Європейського Союзу та зриву підтримки України.