Про те, як проходять хода та марш, присвячені Дню Гідності у Києві та Львові, читайте у матеріалі 24 каналу.

Дізнайтеся більше День Гідності та Свободи 2020: програма заходів

Київ

У столиці пройшла хода "Не втрачаймо Гідність! Захистимо Свободу!" Учасники пройшли Алеєю Героїв Небесної Сотні. Стартував захід о 16:00.

Необхідно нагадувати людям, якою ціною були відвойовані Демократія, Свобода, Незалежність, проголошено проєвропейський шлях розвитку України,
– зазначають організатори.

Після закінчення ходи на Алеї Героїв Небесної Сотні відслужили молебень за героями, загиблими за незалежність України. А опісля люди поклали квіти до символічного меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Хода та молебень на Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві до Дня Гідності та Свободи / Фото 24 каналу

Місцеві жителі зібралися о 17:00 біля пам'ятника Степану Бандері. Маршем вони пройшли до пам'ятника Тарасу Шевченку. Люди в руках тримали плакат "Гідна нація – проти капітуляції".

Активістів запрошували взяти участь у ході, дотримуючись усіх заходів безпеки, тобто мати зі собою маски та дезінфектори.

Марш Гідності у Львові: дивіться відео

Харків

До дня Гідності та Свободи учасники харківського Євромайдану влаштували Автопробіг єдності та захисту демократії. Сотні людей проїхали вулицями міста та знаковими місцями для учасників Євромайдану.

Учасники автопробігу наголошують, що українські цінності особливо потрібно захищати сьогодні, насамперед від реваншу проросійських сил.

Автопробіг до Дня Гідності в Харкові: дивіться відео

Надвечір 21 листопада 150 – 200 людей зібралися у пам'ятника Шевченка. Вони тримали у руках сино-жовті стяги. Більша частина людей були у захисних масках.

Небайдужі харків'яни зібралися біля пам'ятника Шевченка / Фото ХС | Харьков

Черкаси

Сьому річницю початку Революції Гідності тут відзначили покладанням квітів до Меморіалу захисників України і молебнем у Святотроїцькому соборі міста.

Зверніть увагу Слід не повторювати помилок, – Зеленський поспілкувався з учасниками 3 українських революцій

Дніпро

У місті висаджують дерева на алеї пам'яті загиблим захисникам батьківщини. В такий спосіб вирішили відзначити сьому річницю Революції Гідності. Масових заходів через карантин у Дніпрі не планували, проте люди все одно приносять квіти до меморіальних місць, аби вшанувати пам'ять українських героїв.

Запоріжжя

У Запоріжжі люди зібрались на центральному Майдані Героїв. Під час подій 2014 року місцевий Майдан збирав тисячі людей. 21 листопада 2020 року, після виконання національного гімну – люди поклали квіти до пам'ятника героям Революції.

Краматорськ

У прифронтовому місті біля пам'ятника Тарасу Шевченку зібралося кілька десятків активістів. Це традиційне місце зборів людей.

На акції було чимало українських прапорів. Учасники згадали загиблих краматорців як під час Майдану, так і під час війни на сході.

Акція до Дня Гідності у Краматорську: дивіться відео

Одеса

Одесити та гості міста зібралися біля пам'ятника Дюку де Рішельє. Саме тут рівно 7 років тому на підтримку київського Майдану прихильники європейської інтеграції встановили свої намети. Про це повідомляє місцеве видання "Думская".

На акцію 21 листопада зібралося приблизно 100 осіб. Почався захід із хвилини мовчання в пам'ять про Небесну Сотню, а також про загиблих у війні на Донбасі українців. Після цього будь-хто міг виступити біля відкритого мікрофону.

Крім того, у межах акції учасники біля підніжжя пам'ятника з лампадок запалили величезний державний герб. Завершився захід виконанням державного гімну.

Як в Одесі відзначала День Гідності та Свобода / Фото видання "Думская"

Радимо ознайомитися Тоді почалася нова епоха: як українці згадують Революцію Гідності

Що відомо про День Гідності та Свободи?

Його відзначають 21 листопада. Саме тоді в Україні почалися дві великі революції. Зокрема, 21 листопада 2013 року – Євромайдан, а 22 листопада 2004 – Помаранчева революція.

До президентства Віктора Януковича 22 листопада українці відзначали День Свободи. Та президент-утікач скасував це свято. Повернув його п'ятий глава держави Петро Порошенко, який своїм указом від 13 листопада 2014 року запровадив в Україні День Гідності та Свободи.