В одному з таких пологових побувала команда 24 каналу. Більше про роботу харківського медзакладу, який уже відомий на весь світ – дізнайтесь в ексклюзивному репортажі.
До теми Бекхем показав, як працює перинатальний центр у Харкові за умов війни
Роботу медпрацівників із Харкова під час війни побачили мільйони людей завдяки футболісту Девіду Бекхему.
Інстаграм-сторінку зірки з 71 мільйоном підписників передали на добу харківській лікарці-реаніматологині Ірині, яка роками виходжує немовлят, що народилися передчасно.
Вибухи стали "салютами" під час народження дитини
В одній із палат лежить Яна з новонародженою донькою Марією. Вони вже звикли до постійних вибухів, які лунають у місті.
У той момент, коли ти з хвилини на хвилину побачиш свою доньку, яку так довго чекав, то навіть вибухи здаються салютами,
– з усмішкою каже породілля.
Марічці ще немає доби. Власне, її перші крики мама якраз і почула під звуки вибухів. "Усе гаразд. Дитина здоровенька", – на щастя, констатували лікарі.
У Харкові діти народжуються під звуки вибухів / Фото 24 каналу
Лікарка: У небі не має гриміти, коли пацієнтки народжують
Посол доброї волі та футболіст Девід Бекхем передав свої соцмережі українці з Харкова, щоб весь світ побачив, як вона допомагає матерям народжувати.
"Перейдіть до основних моментів моєї історії, щоб дізнатися більше про дивовижну роботу, яку Ірина та такі ж, як і вона, медичні працівники роблять, щоб рятувати життя в Україні", – наголосив зірка футболу.
До слова Жінка народила під час сирен і вже з немовлям пішла в укриття у Львові
Керівниця медзакладу Ірина Кондратова, якій Бекхем і передав свій інстаграм, від імені всіх харків'ян та українців ще раз заявила, що нікого не потрібно "рятувати", бо ми перебуваємо на своїй землі.
У медзакладі нагадали, що нікого "рятувати" в Україні не треба / Фото 24 каналу
Саме тому важливо донести цю інформацію світові та показати, що українська нація є сильною, хоч і потребує допомоги, вважає лікарка.
Мені б хотілось, щоб не гриміло в небі, коли мої пацієнтки народжують. Якщо це можна назвати "закритим небом", то ми всі про це просимо,
– запевнила вона.
Пологи приймають у підвалі, який уже адаптували
Нині Ірині з колегами доводиться приймати пологи та виходжувати діток у підвалі одного з будинків.
Його пристосували для мам і малят, бо центр міста здригався від потужних авіаударів росіян. Саме тому, щоб не припиняти роботу пологового, й переїхали в безпечніше місце.
"У нас є "молочна кімната". Ми стерилізуємо підвал і все решта, попри війну", – запевнила лікарка, хизуючись адаптацією до воєнних умов.
Підвал пристосували для народжень дітей / Фото 24 каналу
У підвалі вже з'явилися на світ кілька немовлят. Акушерки й мами з дітьми ночують під землею. Як малята наберуть вагу – їх відпускають додому. Утім, не всім є куди повертатися.
"Ці рашисти розбомбили нам дім. Іти немає куди", – зі слізьми на очах згадала одна з породіль, тримаючи на руках новонародженого сина Михайлика.
Зауважте Джессіка Честейн захоплена відважністю українських жінок, які народжують у бомбосховищах
Чоловік жінки – військовий. Свого місячного сина ще жодного разу не бачив. "Ми зустрінемось скоро. Я, ти, тато і братик. Улюбленій мамі, доці та Михайлику", – зачитує вона записку від чоловіка, який зараз боронить країну.
Жінка розплакалась від записки чоловіка-військового / Фото 24 каналу
Лікарі відволікають мам від жахіть війни
Лікарі ж відволікають мам від війни, чим можуть. При тому, що багато з них не були вдома ще з початку війни.
Акушер-гінеколог Валерій Паламарчук розповів, що одним зі способів є релакс-музика, яка розслабляє, та фоновий шум за вікном. "Просто фоновий шум, а ми народжуємось і зосереджуємось на пологах", – додав він.
З початку повномасштабної війни Росії проти України в медзакладі вже народилося близько сотні малят. Заввідділення анестезіології Олександр Кудрявих не полишає віри у Бога, дякуючи за здорових немовлят.
Я просто згадую 2014 рік і справді Господь Бог є. Коли стаються такі ситуації, як зараз, то дітки, тьху-тьху, на 99% народжуються здоровенькими, без проблем,
– заспокоїв медик.
Тепер про пологовий у Харкові завдяки публікаціям української лікарки в інстаграмі Девіда Бекхема дізнався весь світ. Це дало перші результати. Волонтери з різних країн тепер прагнуть допомогти медзакладу.