Вбивство "Сирени"

27 вересня на окупованій Донеччині було ліквідовано відому поплічницю проросійських бойовиків – 28-річну Анну Чабанову з позивним "Сирена". Терористка активно публікувала у соцмережах свої фото зі зброєю на "передових позиціях" окупантів.

Вбивство Чабанової підтвердили і самі бойовики Донеччини.

"Чабанова Анна Олександрівна "Сирена" (Донецьк, 24/06/90) загинула 27/09/18 в районі Комінтернового", – написав блогер та опублікував її фото.

Захоплення "заручників" у Києві

У Києві біля станції метро "Видубичі" невідомі зі зброєю нібито захопили в заручники пасажирів маршрутки та побили кількох із них. Проте згодом у поліції розповіли, що ніякого захоплення не було, натомість виник конфлікт між самими пасажирами маршрутки.

Як розповіла пасажирка маршрутки, на зупинці "Корсунь-Шевченківський" у маршрутку сіли 3 чоловіків.

У двох з них були пістолети, в одного ніж. Вони влаштували конфлікт з пасажирами, почали погрожувати зброєю і побили двох жінок. Після чого заборонили водієві відчиняти двері і випускати людей,
– розповіла жінка.

Згодом, у поліції уточнили, що насправді ж у транспорті двоє нетверезих почали звинувачувати чоловіка у викраденні дитини, проте в заручники ніхто нікого не брав.

У поліції зазначили, що їм зателефонував чоловік, який заявив, що його нетверезий товариш повідомив: у маршрутці сполученням Київ-Городище їде чоловік, який викрав дитину і хоче продати її на органи. До правоохоронців також звернулася жінка з заявою про те, що її чоловіку, який їде у маршрутці з півторарічним сином, 2 невідомих погрожують пістолетом і ножем.


Інцидент із так званим затриманням заручників у Києві

Тому, біля станції метро "Видубичі" патрульні зупинили маршрутку для встановлення всіх обставин події.

Попередньо відомо, що батько із сином їхали маршруткою, у яку дорогою підсіли двоє нетверезих чоловіків і почали звинувачувати його у викраденні дитини. У розмову втрутилася жінка, яку зловмисники штовхнули: у результаті у неї є синець на обличчі. При цьому нетверезі пасажири продемонстрували зброю,
– розповіли у поліції.

Після інциденту патрульні затримали 2 правопорушників, у них виявили пістолети, попередньо – травматичні.

Еколихо в Луцьку

У Луцьку робота місцевого заводу "Технологія базальту" призвела до значного погіршення екологічної ситуації. Так, у місті зафіксували перевищення шкідливих речовин у повітрі в 23 рази.

Держпродспоживслужба почала нову перевірку рівня шкідливих речовин у повітрі, а остаточні результати будуть за кілька днів.

Читайте також: У Києві спалахнула велика пожежа на Новопечерських Липках: фото

Попередні заміри ж весь час показували перевищення небезпечних речовин у 20 разів. Через отруєне повітря потерпають жителі Луцька. вони скаржаться на часті запаморочення в голові, та неприємний запах, який не зникає місяцями.

"Виходиш на балкон чи вішаєш білизну – відчуваєш неприємний запах, відкриваєш вікна – теж саме. Я спочатку думала, що хтось ріже арматуру, бо такий специфічний запах був", – розповіла місцева жителька Наталія Остапчук.

Ситуація складна тим, що за всіма нормами, навколо заводу повинна бути санітарно-захисна зона - пустир, але цю територію віддали під забудови.

Голова сільради, тоді ще Підгайцівської, виділив землю незаконно в санітарній зоні під будівництво житлових будинків. І люди купили ці будинки, поселилися, тоді був скандал. Покарали за незаконне виділення землі і голову сільської ради, його тоді засудили,
– відповів начальник екоінспекції у Волинській області Олександр Ткачук.

Тому, тепер жителі будинків, які розташовані менше ніж за 250 метрів від заводу, стали заручниками ситуації.

За ситуацію взялися екологи, які намагаються воювати із підприємством, втім, вирішення конфлікту знайти не можуть. У той же час, завод продовжує роботу, попри відсутність необхідних документів. Зокрема, останній дозвіл на викиди шкідливих речовин у підприємства закінчився в березні. Продовжувати його мають лише з погодження з Держпродспоживслужбою, яка категорично проти, бо викиди загрожують здоров’ю людей.

Жителі Луцька скаржаться на екологічне лихо: відео

"Топаз" на волі

Жовтневий районний суд Харкова звільнив з-під варти Ігната Кромського, більш відомого як антимайданівця з позивним "Топаз".

Таким чином, суд задовольнив клопотання захисту Кромского. Адвокати антимайданівця просили про перегляд терміну перебування їхнього підзахисного під вартою відповідно до так званого "закону Савченко".

Згідно з цим законом, якщо рахувати правильно всі терміни, він уже пересидів понад 8 років. Жовтневий райсуд розглянув, враховані всі доводи захисту і перераховані терміни. Винесено рішення про негайне звільнення з-під варти,
– заявив адвокат Горшколєпов.

Інформацію про ухвалення відповідного рішення підтвердили і в Жовтневому районному суді.

"Дійсно справу сьогодні слухали. Зарахували "день за два" за статтею 72 Кримінального кодексу України. Його (Ігната Кромського, – 24 Канал) з СІЗО сьогодні повинні відпустити", – зазначила заступниця керівника апарату суду Марина Селіванова.


Суд відпустив "Топаза" з-під варти

Після того, як Кромського відпустили, біля ізолятора зібралися люди, які заблокували автівку із антимайданівцем.

Читайте також: Насірову більше не потрібен електронний браслет: рішення суду

На оприлюдненому відео видно, як кілька авто перешкоджали машині з антимайданівцем. Люди, які не дозволяли автомобілю покинути територію ізолятора, спитали "Топаза", чи визнає він свої дії злочином.

Хлопці, ви ж розумієте, у кожного свій погляд,
– відповів "Топаз".

На запитання, чи підтримує він бойовиків на Донбасі, чоловік зазначив, що "в них своя ідея, в мене є дім свій". Також "Топаз" заявив, що засуджує дії президента Росії Володимира Путіна та проросійських бойовиків.

Хто такий "Топаз"? Кромський був одним з керівників так званої охорони "Антимайдану" під час подій на Євромайдані у 2013-2014 роках. Відомим став після того, як в мережі з'явилось відео російського пропагандиста Сергія Рульова, на якому той відзначився фразою "Топаз, дай команду!". 30 січня 2018 року суд визнав його винним у скоєнні низки злочинів та засудив його до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Коли чекати потепління в Україні

Цієї осені другого бабиного літа очікувати не варто, проте теплі осінні дні без дощів і сильного вітру ще потішать українців.

Бабиного літа вже не буде, воно минуло. Починається воно 28 серпня, в день Успіння Пресвятої Богородиці, і триває до 11 вересня. Це молоде бабине літо. Після нього ще на семиденку настає старе бабине літо, але вже закінчилося і воно,
– сказав синоптик Леонід Горбань.

За його словами, після цього вже розпочнеться справжня осінь- стане сиро, поступово знижуватиметься температура повітря. А в середині-кінці жовтня можливі заморозки.

Однак, за прогнозами синоптика, на початку жовтня в Україні ще можливий тиждень теплої погоди. Очікується, що температура повітря підніметься до +19+21 градуса.

Водночас, у Гідрометцентрі попереджають про заморозки на ґрунті та в повітрі, які йдуть в Україну.

"Вночі 30 вересня у західних, північних та Вінницькій областях, 1 жовтня в Україні, крім південної частини, очікуються заморозки на ґрунті 0-5 градусів морозу, на заході та півночі країни 30 вересня також місцями у повітрі 0-3 градуси морозу", – йдеться в повідомленні.