Він про це заявив під час спілкування з журналістами 23 лютого. Мер акцентував на тому, що зараз місто продовжує жити у звичайному ритмі.

Зауважте Виступаю за воєнний стан, – Костенко пояснив, чому надзвичайного стану може бути мало

"Лише запобіжний захід"

Терехов підкреслив, що такі дії місцевої влади ж лише запобіжним заходом, щоб у Харкові все було спокійно. Через це він закликав не переживати через це.

Нині місто живе у звичайному ритмі: працюють підприємства та комунальні служби, школи, дитсадки та лікарні, транспорт. Я дуже хочу, щоб у ситуації, що склалася, ми всі об'єдналися,
– сказав мер Харкова.

Також додав, що це потрібно для збереження території України. Щодо ЗМІ, то Терехов закликав зважено подавати всю інформацію.

Промова Ігоря Терехова 23 лютого: дивіться відео

Що відомо про надзвичайний стан на Харківщині

Детальніше про це на пресконференції 23 лютого розповів голова ОДА Олег Синєгубов. За його словами, в області посилять контроль на в'їздах. Також може значно збільшитися кількість патрулів.

Передусім буде посилене патрулювання біля об’єктів критичної інфраструктури. А додаткові блокпости розгортатимуть в разі потреби.

До теми Кличко розповів, як Київ житиме в умовах надзвичайного стану

Повний запис пресконференції, де про це говорили: дивіться відео

Головне про можливість введення надзвичайного стану в Україні

  • В Україні почали вводити низку обмежень, які зумовлені посиленням агресії Росії.
  • Зокрема, можуть запровадити комендантську годину та надзвичайний стан. Про це прохання РНБО повідомив Олексій Данілов.
  • Надзвичайний стан хочуть запровадити по всій території України. Проте це не поширюється на Донецьку та Луганську області. Зокрема, тепер можуть частіше перевіряти документи, обмежувати рух транспорту. Також можливе вилучення зброї.
  • Проте це в жодному разі не буде порушувати права та свободи людини. Також українські правоохоронці продовжать діяти лише в рамках чинного законодавства.
  • Після введення комендантської години людям можуть заборонити перебувати на вулицях без спеціальних перепусток у певний час.
  • Якщо особа перебуватиме у непризначений час на вулиці, її мають право затримати, перевірити документи й дізнатися причину порушення правил.
  • За їхні виконанням слідкуватимуть військовослужбовці або співробітники поліції

РНБО просить Раду ввести НС по всій Україні: дивіться відео