Виборці підтримали молодого вченого Андрія Одарченка, який балотувався від "Слуги народу".
За даними ЦВК, де обробили вже 100% відповідних протоколів, Одарченко здобув впевнену перемогу – за нього проголосували 31 681 харків'ян (44,41%).
Це в 1,5 рази більше, ніж отримав Святаш, який набрав лише 29,77%. Нагадаємо, що на нинішніх виборах Дмитро Святаш в черговий раз змінив партійну приналежність – його висунула "Опозиційна платформа – "За Життя". Хоча в його оточенні розповідають, що спочатку екс-нардеп намагався примкнути до Зе! Команди, але через свою токсичність отримав відмову. А в'їхати в новий склад Верховної Ради на одному лише рейтингу "Платформи" Святашу не вдалося. Не допомогла і публічна підтримка мера Харкова Геннадія Кернеса. Всім його ставленикам, включаючи того ж Святаша, харків'яни висловили вотум абсолютної недовіри, незважаючи на вкладений в кампанію колосальний ресурс. Всі члени голосно пропагованої Кернесом групи кандидатів вибори програли, що яскраво демонструє реальне ставлення городян до міського голови.
Як відомо, Дмитро Святаш і його бізнес-партнер Василь Поляков є співвласниками скандально відомої корпорації "АІС", яка протягом 10 останніх років відмовляється повертати кредити на загальну суму в кілька мільярдів гривень найбільшим українським банкам. Більше 2 млрд грн Святаш з Поляковим винні лише "УкрСиббанку". За два дні до дня голосування, 19 липня 2019 року, Печерський районний суд Києва, в рамках кримінального провадження, відправив під домашній арешт двох топ-менеджерів корпорації "АІС" – Олександра Пугача і Олександра Яременка.
Поразку Святаша на виборах політологи розцінюють як вельми логічний тренд для всієї старої команди "регіоналів".
"Дуже закономірно, що на цих виборах стара команда харківських нардепів-регіоналів зазнала нищівного фіаско. Виборці давно в них розчарувалися, або, як кажуть, – "наїлися". Люди хочуть реальних змін в своєму житті на краще. І те, що харківський виборець підтримав Одарченка – представника "Слуги народу" – цілком відповідає політичному тренду як президентських, так і парламентських виборів", – каже директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Харків'яни сподіваються, що з відходом в політичне небуття "смотрящих" за регіоном, дасть Харкову потужний стимул для розвитку промисловості і припливу серйозних інвестицій в економіку другої столиці України.