Про це в ефірі 24 каналу розповів політолог Олег Саакян. На його думку, зараз ми побачимо ще більше заяв від вищого рівня китайських посадовців.

До теми У Китаї заявили, що не знали про плани Росії напасти на Україну, а якби знали – запобігли б

"Китай грає свою гру, а не чиюсь. Те, що Росія намагалась втягнути його у свою, апелюючи до стратегічних інтересів Китаю – ще не означає, що він погоджувався в неї грати", – зазначив політолог.

Завдання Китаю

За його словами, перше завдання, яке стоїть перед Піднебесною – Росія має бути слабкою, але не впасти, оскільки почнеться гонитва за її розподіл, а нестабільність на периферії – Китаю непотрібна. Натомість він має зараз купити російські підприємства, отримувати за безцінь вуглеводні й тримати Росію в повній залежності.

На думку Саакяна, друге завдання полягає в тому, аби Китай не став об'єктом міжнародних санкцій. Як підкреслив політолог, якщо Піднебесна не асоціюватиметься з Кремлем, то стосовно Китаю не зможуть легітимізувати жорстку відповідь Заходу.

Третє завдання, як зазначив політолог – не посилити вплив США. Для цього Пекіну потрібно зробити заяву, що вони за мир, не нападатимуть на Україну та не допомагатимуть Росії.

Частина розв'язання проблеми

Паралельно з цим, на думку політолога, також можна виступити з ініціативою, наприклад, щодо неможливості використання ядерної зброї та засудження цього. Тобто чітко показати, що у випадку застосування Росією ядерної зброї – їх ізолює також і Китай.

Тоді Піднебесна стане не частиною проблеми, як авторитарна держава – а частиною її розв'язання і такою собі наддержавою, яка не допустила ядерної війни, тобто третьої світової в повному її масштабі,
– зауважив Саакян.

Такі кроки дадуть простір, аби при цьому економічно взаємодіяти з Росією, оскільки на це вже не зважатимуть. Водночас не можна буде прив'язати Москву до Пекіна і навпаки, тобто сказати, що це – єдина вісь зла.

Читайте також Підвищити ціну агресії: що пишуть світові ЗМІ про стримування Путіна

Крім того, такі рішення грають на розкол трансатлантичної єдності між Європою й сполученими Штатами. У такому випадку Штатам буде складніше знайти аргументи для лідерів Європи стосовно того, що треба давити на Китай.

Політолог назвав завдання КНР у війні Росії з Україною: дивіться відео