Про це в колонці для The Washington Post написав політичний оглядач Девід Ігнейшс, посилаючись на свої джерела.

Дивіться також Трамп заявив, що "розбомбив би Москву", якби був президентом США в лютому 2022 року, – WP

Китай відмовився від прямих постачань зброї до Росії через дзвінок Байдена у 2022 році

У матеріалі йдеться, що менш ніж через 3 тижні від початку великої війни Китай почав публічно закликати до миру, однак Росія попросила в Пекіна зброю.

Вони (китайці – 24 Канал) вже були готові до постачань, коли Байден зателефонував Сі з попередженням: США відреагують, якщо дізнаються, що Китай передає Росії зброю,
– написав Ігнейшс.

Він додав, що, як йому розповіли офіційні особи, це спричинило "гнівну відповідь Сі", який запитав, чи не погрожує йому Байден.

Попри це, Сі вирішив утримуватися від прямих постачань зброї Росії.

Водночас американські офіційні особи заявили, що він доручив Лю Хе, колишньому віцепрем'єру й одному з найбільш довірених перемовників китайського лідера із Заходом, наглядати за прихованою допомогою, яку Китай надає Росії.

США можуть посилити санкційний тиск на Китай за співпрацю з Росією: коротко

  • Заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Даліп Сінгх повідомив, що російсько-китайська торгівля зменшилася після того, як президент США Джо Байден розширив можливості казначейства щодо боротьби з банками.
  • Він також додав, що є можливість подальшого посилення санкцій.
  • "Для ясності: у нас немає бажання порушувати всю торгівлю між Росією та Китаєм, але ми та наші партнери готові використати наші санкції та наш експортний контроль, щоб запобігти торгівлі товарами та технологіями, які загрожують нашій колективній безпеці", – сказав Сінгх.