Інцидент трапився зранку 29 квітня. Все почалось з того, що чоловік викликав правоохоронців через шум сусідів.

Дивіться також Ведмідь-ласун заліз в машину і випив 69 банок газованої води: "злочин" потрапив на відео

Подробиці курйозного виклику

Близько 7 години ранку на лінію 102 звернувся дуже стурбований киянин. Він повідомив, що його сусіди почали щось ремонтувати та увімкнули перфоратор. Через це він прокинувся та майже годину не може заснути.

Правоохоронці приїхали на місце виклику. На місці події інспекторів зустріли заявник та охоронник житлового комплексу. Перед викликом вони намагалися самостійно розшукати порушників тиші, але безрезультатно.

Проте потрапивши у квартиру заявника, поліцейські одразу почули, що шум лунає з ванної кімнати. Там вони знайшли джерело – шуму. Виявилось, що це ввімкнена електробритва, яку залишив у шафі, ймовірно, сам заявник.

Сміх сміхом, але патрульні завжди зі всією серйозністю ставляться до громадян та в межах компетенції намагаються вирішити конфліктні ситуації. Ми дякуємо кожному за довіру, але закликаємо не зловживати повідомленнями на лінію 102. Особливо коли в країні йде війна,
– мовиться в повідомленні.

Зауважимо, що в неробочі дні та години сильно шуміти справді заборонено, тож якби сусіди заявника справді гучно робили ремонт, він мав би всі підстави викликати поліцію. Зокрема, нещодавно у Львові засудили чоловіка, який гучно дивився телевізор вночі й заважав сусідам спати.

Викликав патрульних через шум сусідів – однак це була його бритва: відео курйозу в Києві

Коли в Україні не можна шуміти

В Україні діє закон "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Тож на території країни не можна користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами шуму з 22:00 до 8:00 у робочі дні, а на свята та у вихідні шуму не повинно бути взагалі.

Зауважимо, що для жителів будинків та квартир встановлені допустиму рівні шуму:

  • Вдень у квартирах допустимі рівні шуму до 55 децибелів, вночі – до 45 децибелів.
  • Натомість для територій, які прилягають до житлових будинків – вдень до 70 децибелів, а вночі – до 60 децибелів.