Також ухвалений закон передбачає заборону на перемовини щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Такий крок розцінюють як підвищення ставок зі сторони Кім Чен Ина та його бажання щодо визнання КНДР ядерною державою.
Зверніть увагу Росіяни прямо погрожують завдати ударів по Рівненській та Хмельницькій АЕС
Риторика КНДР в дечому схожа до російської
У документі йдеться, що застосування ядерної зброї передбачене у випадку "загрози для Північної Кореї", у разі нападу на керівництво чи для перемоги у війні. Тут варто згадати заяви росії про готовність застосувати ядерну зброю у випадку "загрози для них". У цьому контексті риторика москви і Пхеньяна подібні.
Кін Чен Ин у своїй промові після ухвалення закону назвав закріплення ядерного статусу КНДР незворотнім і заявив, що країна ніколи не відмовиться від ядерної зброї. Також диктатор звинуватив США та Південну Корею в нібито нарощуванні напруги, хоче насправді її спричиняють саме його заяви.
Варто зазначити, що раніше президент Південної Кореї Юн Сок Йоль запропонував продоволючу, енергетичну та інфраструктурну допомогу КНДР в обмін на відмову країни від ядерної зброї. Цю пропозицію Пхеньян відкинув.
КНДР готує нові ядерні випробування
1 серпня відбулася конференція країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, на якій виступив держсекретар США Ентоні Блінкен. Очільник Держдепу заявив про те, що КНДР готує нові ядерні випробування й наголосив на тому, що ядерна програма Пхеньяна є незаконною.
Згодом радник з національної безпеки Південної Кореї Кім Сон Хан заявив, що "м’якої" відповіді не буде, якщо КНДР проведе ядерне випробовування.
Варто також зазначити, що у серпня, коли Кім Чен Ин заявив про те, що КНДР нібито подолала пандемію COVID-19, його сестра Кім Йо Чжон взялася погрожувати Південній Кореї, звинувачуючи її у буцімто поширенні вірусу на території країни для "знищення влади". Сестра диктатора навіть заговорила про застосування ядерної зброї.
Варто переглянути – росія купує зброю в КНДР: дивіться відео