Додамо, що це вже не перше випробовування таких БпЛА. Два тижні тому північнокорейський безпілотник "Хаїль-1" перебував під водою понад 59 годин і підірвав неядерний заряд у водах біля східного узбережжя.
Дивіться також "Ви несете ядерну катастрофу", – сестра Кім Чен Ина звинуватила Україну у "манії величі"
Що хоче продемонструвати КНДР
Цього тижня КНДР випробувала ще один вид безпілотного підводного ударного БпЛА, здатного нести ядерну зброю – "Хаїль-2" (в перекладі з корейської означає "цунамі").
Під час випробувань системи підводної стратегічної зброї безпілотник подолав близько тисячі кілометрів під водою за 71 годину 6 хвилин та успішно вразив змодельовану мету.
За попередньою інформацією, ці бойові безпілотники призначені для потайного проникнення та нанесення атак у територіальних водах противника.
Аналітики кажуть, що Північна Корея демонструє свої різноманітні можливості доставки ядерної зброї, хоч вони скептично ставляться до готовності КНДР розпочати серійне виробництво нових морських дронів.
Чи постачає КНДР боєприпаси до Росії: що відомо
- Про постачання зброї в Росію з Північної Кореї заговорили ще у 2022 році. У листопаді США звинуватили КНДР у тому, що вона таємно постачає Росії значну кількість артилерійських снарядів.
- Також у Штатах повідомили, що країна-агресорка приховує ці постачання, хоч використовує боєприпаси у війні.
- Згідно з розслідуванням, боєприпаси постачаються за допомогою третіх країн. Спершу їх відправляють до країн Близького Сходу або Північної Африки, а потім окупантам. У грудні 2022 року високопоставлений представник США заявив, що ПВК "Вагнера" отримала зброю з Північної Кореї.
- КНДР все заперечила, назвавши це "наклепом". При цьому сестра Кім Чен Ина сказала, що Північна Корея стоятиме з Росією в одному окопі у війні проти США.
- У січні 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Північна Корея постачає Росії снаряди та навіть ракети.