Активісти зафіксували, як мажоритарник кнопкодавив ще 5 листопада. Про це повідомляє рух ЧЕСНО. Такі дії підпадають під кримінальну відповідальність, проте в Офісі генпрокурора, попри розголос ЗМІ, ніяк не реагували.
До речі Венедіктова хоче, аби в Раді проголосували за законопроєкт, що заборонить її звільняти
Тому рух надіслав Венедіктовій звернення, аби відкрити провадження. У відповіді генпрокурорка відмовилась це робити.
Чому Венедіктова відмовилась відкривати справу
Генпрокурорка переконує, нібито немає підстав відкривати справу за заявою. Все тому, що нібито не було дотримано вимог Регламенту Верховної Ради "щодо порядку направлення заяви".
Венедіктова послалась на те, що журналіст мав би подати до апарату Ради заяву про кнопкодавство разом з фото або відео. Проте у русі відзначили, що саме так і зробили. Однак у парламенті відповіли, що звернення журналіста "опрацьовується структурним підрозділом апарату".
Рябошапка сам відкривав провадження за кнопкодавство
У ЧЕСНО наголосили, у лютому 2020 році генпрокурор Руслан Рябошапка сам розпочав кримінальне провадження після кнопкодавства нардепа Владислава Поляка.
Для народного депутата Іванчука законодавство спрацювало по-іншому, і це відбувається тоді, коли на посаді інший генпрокурор - Венедіктова. Але рух ЧЕСНО не збирається приймати відписку Венедіктової. Ми підемо до суду, і чиїм би другом не був Іванчук – провадження мають відкрити,
– наголошує координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Як Іванчук пов'язаний із Аваковим
За інформацією ЧЕСНО, "Довіру" часто розцінюють як об’єднання депутатів, наближене до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Раніше у ЗМІ писали про дружбу Авакова та Іванчука.
Крім цього, зазначили, що "Довіра" деколи голосує в унісон зі "Слугою народу", рятуючи голосами ініціативи монобільшості.
Дивіться відео, як Іванчук кнопкодавив у Раді: