"Діамантбанк" щороку потрапляв у ТОП-50 кращих банків України. Він був сильним гравцем на ринку овердрафтів та в категорії кредитування малого і середнього бізнесу. Перші сірі хмари нависли над фінустановою ще два роки тому, коли співакціонери Давид Жванія та Микола Мартиненко посварились і почали ділити бізнес. Як результат, за минулий рік банк зазнав більш як півмільярда збитків.

Через "від'ємний капітал" Нацбанк відніс установу до категорії ненадійних і спробував допомогти – надав 300 мільйонів гривень. Підтримка від НБУ не вирішила проблеми, однак банк терміново потребував власного дофінансування.

Останнім пострілом в нас став арешт акціонера банку Мартиненка Миколи Володимировича. Безвідповідальність в цьому плані регулюючих та правоохоронних органів призвела до паніки серед клієнтів і, як результат, введення тимчасової адміністрації,
– повідомив голова правління ПАТ "Діамантбанк" Олег Ходачук.

За словами експертів, суперечки власників і видача інсайдерських кредитів – ось справжня причина безгрошів'я. Арешт Мартиненка лише пришвидшив процес ліквідації ненадійного банку. Якби цього не сталось – процес затягнувся максимум до липня.

Читайте також: Активісти заліпили вікна "Сбербанку" у Львові: акція безстрокова

"Якщо до акціонера йдуть такі заяви про його корупційну діяльність, про те, що проти нього заведені справи і в Чехії, і в Європі. То Національний банк вже просто вимушений був давати згоду навіть, якщо б Мариненко заніс ці кошти", – зазначив фінансовий експерт Руслан Чорний.

Коли вкладники зможуть отримати свої гроші, поки невідомо. До центрального офісу нікого не впускають.

На рахунках банку залишилося 150 мільйонів гривень. НБУ заспокоює, що історія банку "Михайлівський" не повториться. 96 % клієнтів заберуть вклади в повному обсязі і без проблем. Іншим за свої гроші доведеться повоювати.

Нагадаємо, що 24 квітня "Діамантбанк" визнали неплатоспроможним. Акціонерами фінансової установи були Давид Жванія і Микола Мартиненко.