Продуктові набори містять необхідну на місяць для однієї людини кількість базових продуктів таких як олія, крупи, консерви, борошно, та інші. Ця гуманітарна місія не тільки полегшує доступ до продуктів, вона є важливим для людей проявом турботи та підтримки, особливо у тих громадах, які найбільше постраждали від прямих воєнних дій.

Детальніше Як Кока-Кола забезпечує українців базовими продуктами: фоторепортаж із логістичного хабу

Продуктові набори отримали потребуючі категорії населення в усій Україні та найбільш постраждалі громади

Села Ягідне, що на Чернігівщині, та Киселівка на Херсонщині розташовані у різних куточках України. Об’єднує їх те, що вони зазнали значних руйнувань під час війни та пережили драматичні події окупації. Внаслідок пошкоджень інфраструктури обидва населені пункти зіткнулися із перебоями у постачанні базових харчових продуктів, а люди, які залишилися тут, опинилися у скрутному становищі. Майже усі вони потребують води, їжі та інших базових речей. З допомогою для них прибула місія Кока-Коли та Товариства Червоного Хреста України.

Ягідне

Село Ягідне, що у Чернігівській області, перебувало в окупації упродовж 28 днів. Увесь цей час мешканців примусово утримували у підвалі місцевої школи. Більшість будинків були пошкоджені та пограбовані, 16 із них – спалені вщент. Трагічну історію Ягідного знає тепер вся Україна та увесь світ. Але село живе – місцева влада, волонтери, гуманітарні організації та бізнес допомагають людям лагодити житло, забезпечують найнеобхіднішим, щоб полегшити їх становище.


Список осіб, які потребують допомоги, формує місцева влада у співпраці з Червоним Хрестом / Фото Кока-Кола Україна

Хоч і морозно, а одяг припорошив сніг, мешканці вже зібрались у центрі села та чекають можливості отримати свій продуктовий набір. Вони розповідають, що, зважаючи на обставини, будь-яка допомога є неймовірно важливою. До того ж приїзд гуманітарки нагадує людям, що їх не покинули наодинці з власним горем і це допомагає їм більш стійко та з надією зносити труднощі.


Дитячий майданчик у селі Ягідне / Фото Кока-Кола Україна

Киселівка

Інший населений пункт, куди привіз Червоний Хрест гуманітарну допомогу від Кока-Кола – село Киселівка, розташоване на півдні України, за 17 кілометрів від Херсона. Упродовж 8 місяців воно перебувало під окупацією. З 1600 мешканців тут залишилася майже половина. Решта виїхали. Близько 100 місцевих будинків пошкоджені. Проте багато хто навідується на свої зруйновані обійстя, прибирає, ремонтує та планує повертатися.


Допомога мешканцям Киселівки / Фото Кока-Кола Україна

Як зазначають самі мешканці, якісні продукти – це те, чого дійсно не вистачає. Видно, що отримувати гуманітарну допомогу – не найбільш приємні клопоти, про які могли мріяти люди, але сьогодні ці продуктові набори вкрай потрібні тим, хто втратив засоби до існування через війну.

Дивитися в очі людей, які стоять у черзі за продуктовими наборами, – це великий виклик, це складно. Але з іншого боку – приємно, що є ресурси та можливості доставити харчі туди, де їх справді потребують,
– розповіла керівниця напрямку комунікацій та сталого розвитку компанії "Кока-Кола Україна" Ольга Чумак.

Вона підкреслила, що компанія допомагатиме людям в Україні й надалі. Загалом компанія Кока-Кола спільно з Coca-Cola HBC, низкою своїх міжнародних ботлерів та Фундацією Кока-Кола, виділила 18 мільйонів євро на гуманітарну допомогу в Україні та підтримку своїх співробітників. Відтак доставка в Україну 70 тисяч продуктових наборів – це лише частина цієї гуманітарної місії.

З моменту, коли в лютому розпочалася війна, Кока-Кола зосередила свої зусилля з надання допомоги в країні на трьох основних напрямках – постачання продовольчих наборів з-за кордону, відновлення інфраструктури та підтримка населення. Прийнято рішення на ці цілі виділити 18 мільйонів євро. 4 мільйонів виділено на закупівлю 70 тисяч продуктових наборів за кордоном і ще 700 тисяч на закупівлю води та напоїв, які входять до складу цих наборів,
– повідомила Ольга Чумак.


70 тисяч коробок з продуктами та напої розійшлися по всій Україні / Фото Кока-Кола Україна

Що входить у продуктовий набір

Один набір – містить базові продукти у такій кількості, щоб їх вистачило для повноцінного харчування людини протягом місяця. До нього входять: консерви, макарони, крупи, олія, борошно, цукор, сіль та навіть дріжджі, щоб можна було пекти хліб. Безпосереднє формування продуктових наборів за міжнародними стандартами і доставку в Україну здійснено спільно з Італійським Червоним Хрестом. Вага кожної коробки із продуктами становить 18 кілограмів. І це без води та напоїв, що також входять до його складу.

Це велика непідйомна коробка. І коли ми відвідували селища спільно із Червоним Хрестом України, то бачили, що люди використовують будь-які підручні засоби, зокрема велосипеди, тачки, аби дотягнути додому ці 18 кілограмів, та ще воду і напої,
– додала Ольга Чумак.


Мешканці використовують транспортні засоби, щоб забрати гуманітарну допомогу / Фото Кока-Кола Україна

Товариство Червоного Хреста України не вперше співпрацює з компанією Кока-Кола задля допомоги найбільш постраждалим верствам населення.

Разом із Кока-Кола ми допомагаємо громадам, які цього потребують. Наша співпраця триває вже 13 років і спрямована на підтримку людей, які опинилися у скрутному становищі. Компанія – відповідальний партнер, готовий підтримувати нас у найскладніших викликах,
– говорить Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

"До 24 лютого ми співпрацювали з Червоним Хрестом України у таких галузях як донорство крові, подолання наслідків пандемії коронавірусу та інших, а після початку війни зосередилися на постачанні гуманітарної допомоги", – розповіла керівниця напрямку комунікацій та сталого розвитку компанії "Кока-Кола Україна".

Так, завдяки співпраці бізнесу, громадського сектору і місцевої влади суспільство долає труднощі, спричинені війною. Така співпраця давала хороші результати у мирний час, працює вона і зараз. Ця спільна робота – хороший приклад для інших, як бути ефективним у вирішенні гуманітарних та багатьох інших проблем, які стоять перед суспільством сьогодні.