Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко розповів 24 Каналу, що надання допомоги Україні буде швидким процесом. Ми зможемо отримати необхідну далекобійну зброю.

Дивіться також "Сюрпризів не очікується": наскільки великі шанси на допомогу Україні від США

Миттєва допомога

Посол України в США Оксана Макарова заявила, що весь цей час українська сторона в США не сиділа та не чекала рішення, а працювали над швидкою логістикою.

Допомога від США буде миттєвою. Коли ми говоримо про логістику, це не тільки мовиться про США, а й про Європу. Ухвалення допомоги – це справа не тижнів, а днів, можливо навіть й годин,
– наголосив ексміністр закордонних справ України.

Також Огризко додав, що Сенат безумовно внесе правки, але вони будуть несуттєвими. Президент Джо Байден пообіцяв підписати документ, після голосування за нього у Сенаті, дуже швидко.

До кінця цього тижня ми матимемо все, що необхідно, щонайменше в першій частині. Є ознаки того, що те озброєння, про яке ми довго "мріяли", тобто далекобійне, буде в цьому пакеті,
– підкреслив ексміністр закордонних справ України.

Допомога від США: що відомо

  • Сенатор-демократ Марк Уорнер заявив, що США можуть відновити постачання зброї в Україну вже до кінця наступного тижня. В пакет допомоги входять і далекобійні ракети ATACMS.
  • Президент Володимир Зеленський подякував лідерам США за прийняття законопроєкту. За його словами, вона може дати країні шанс на перемогу у війні з Росією.
  • Міністерство оборони США готується відправити в Україну артилерію та системи протиповітряної оборони. Речник Пентагону Патрік Райдер заявив, що США мають "дуже потужну логістичну мережу, яка дозволяє дуже швидко переміщати матеріально-технічні засоби".