Про це 15 вересня повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Він пояснив, в чому суть закону.

До теми Облік у центрі зайнятості: що робити, коли людину мобілізували

"Комітет Ради з нацбезпеки підтримав мій законопроєкт про право на демобілізацію батьків, які мають трьох дітей. Законопроєкт підтримали за основу та в цілому. Тобто, коли його винесуть на розгляд Ради, то ухвалять одним голосуванням. Тепер справа за погоджувальною радою", – написав Гончаренко.

Що пропонують ще

За словами Гончаренка, чоловіків, які мають трьох дітей, не мобілізуватимуть. Проте якщо третя дитина народилася після того, які чоловік вступив до лав ЗСУ, він не може демобілізуватися.

Депутат розповів, що з 24 лютого багатодітних чоловіків брали до лав захисників. Вони могли мобілізуватися за бажанням, але на практиці це не завжди спрацьовувало. Відтак, Гончаренко пропонує додати ще одну причину для звільнення з військової служби за умови воєнного стану.

"Тож, якщо дитина народилась вже під час служби, то військовий матиме право на демобілізацію", – сказав нардеп.

Як відбувається мобілізація в Україні

В Україні законом передбачено 4 хвилі мобілізації. У Міноборони наголошують, що чоловіків не відправляють одразу на фронт.

Під першу хвилю мобілізації підпадають колишні військовослужбовці та ветерани АТО та ООС, оперативні резервісти. Друга передбачає залучення до війська решти резервістів та військовослужбовці, які мали строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Зауважте Коли суд може скасувати штраф за неявку за повісткою: приклади адвоката

Під час третьої мобілізують офіцерів запасу та військовозобов'язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ. Четверта передбачає залучення всіх громадян України від 18 до 60 років, які не мають обмежень за станом здоров'я. Проте є ряд військовозобов'язаних, які не підпадають під загальну мобілізацію. Їх не можуть призвати навіть за четвертою хвилею.

Зверніть увагу – росіяни визнають поразку у Харківській області: дивіться відео