Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Про що сказав Порошенко на Генасамблеї ООН: головні тези

Як зауважує політолог, на сесії Генасамблеї ООН ключові питання, такі як введення миротворців, не вирішуються. Такі політичні рішення приймаються в Радбезі ООН. Однак, зазначає Фесенко, повної єдності щодо збройного конфлікту в Україні, анексії Криму Росією ніколи в ООН не було. І зараз ситуація принципово не змінилася.

Для України було важливо підняти в ООН питання, пов'язані з Кримом, Донбасом і тепер з кризою в Азовському морі. Що було зроблено Порошенком. Що стосується підготовки резолюції щодо місії ООН, то Росія подала свій варіант рік тому, але ніякого руху так і не відбулося. Компроміс і далі шукатимуть. Готується спільний проект України і західних партнерів. Вирішальну роль гратимуть американці і європейці,
– говорить Володимир Фесенко.

Коли і як проект щодо миротворців вноситиметься в Радбез – питання тактики, вважає експерт. Не виключено, що проект резолюції може бути оголошений і до виборів президента України. І це може бути зроблено спеціально, нове керівництво України прийняло це до відома і не починало все з чистого аркуша.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Україна разом зі США, Францією і Німеччиною готує проект резолюції про введення на Донбас миротворчої місії ООН, який внесуть до Ради безпеки.

Що таке миротворча місія?Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".