Роботу громадського транспорту планують відновити 22 травня. Про це написав міністр інфраструктури України Владислав Криклій у фейсбуці.

Дізнайтеся Доки в Україні триватиме карантин: прогноз МОЗу

Відновлення роботи громадського транспорту в Україні

Робота транспорту відновиться лише у тих регіонах, які відповідають наступним критеріям:

  • за останні 7 днів на 100 тисяч населення налічується у середньому менше за 12 нових випадків COVID-19;
  • середня кількість ПЛР та ІФА тестувань становить понад 12;
  • завантаженість ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, складає менш як 50%.

Терміни відновлення пасажирських перевезень

  • з 22 травня – регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
  • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. Якщо перевезення здійснюється в регіон, де ще немає послаблення карантину, заповненість місць має складати не більше 50% за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду;
  • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують регулярні пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Важливо Україна відновлює автобусні та залізничні міжнародні перевезення

Умови користування автобусами і маршрутками

  • усім водіям відповідальна особа на підприємстві буде проводити температурний скринінг до початку зміни;
  • усіх, хто матиме температуру більшу за 37,2 – не пускатимуть у салон;
  • водії, кондуктори впродовж усього рейсу повинні бути в респіраторах або масках;
  • пасажирів без респіратора чи маски не допускатимуть у салон;
  • кількість пасажирів у салоні має збігатися із кількістю сидячих місць, вказаних у технічній документації;
  • у випадку міжобласного пасажирського перевезення до області, в якій не діють послаблення карантину, таке перевезення дозволяється в межах 50% місць для сидіння, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду;
  • перед кожним рейсом транспортний засіб підлягає вологому прибиранню, зокрема обробці поручнів, сидіння;
  • за можливості біля вхідних дверей потрібно розмістити антисептики.

У Києві контролювати дотримання цих правил має поліція, допомагатиме правоохоронцям муніципальна охорона, розповів голова КМДА Віталій Кличко.

Рекомендації щодо перевезення пасажирів інфографіка 24 каналу
Рекомендації щодо перевезення пасажирів / Інфографіка 24 каналу

Коли відкриють метро

До відкриття метрополітену вже з 25 травня у столиці готові. Принаймні про це на брифінгу розповів мер Києва Віталій Кличко, пише 24 канал. Однак, самої готовності замало, адже рішення про відкриття "підземки" спершу має ухвалити Кабмін. Кличко вже звертався із проханням зробити це, і наразі Київ лише готується і очікує. Щодо наземного транспорту, то підготовка до його запуску йде наповну:

Ми плануємо з 22 травня відновити роботу наземного громадського транспорту у звичайному режимі. Ми поступово збільшуємо кількість одиниць рухомого складу та кількість маршрутів,
– розповів Кличко.

Як працюватиме метро

Радник міського голови Києва Володимир Бондаренко в ефірі одного з телеканалів повідомив, що метро працюватиме за особливих умов. Навряд вдасться створити такі обмеження, як у Китаї, проте і масових скупчень у вагонах чи на перонах не допускатимуть.

"Ми готові до відкриття метро, але з обмеженнями: це маски, дезінфекція, обмеження кількості людей в метро. Персоналу, щоб забезпечити це, достатньо. Але ми навряд чи зможемо пускати по 10 осіб у вагон, як в Китаї", – сказав він.

Проблеми з транспортом у Києві

З початку послаблення карантину від 11 травня кияни зіштовхнулися з проблемою добирання на роботу. У спальних районах Києва, а особливо на Троєщині, зранку люди вишиковуються у довжелезні черги, аби потрапити на комунальний транспорт.

Оскільки метро і приватні перевізники не працюють, значно зріс попит на таксі. Відповідно, столичні служби підвищили вартість на свої послуги в рази.

Детальніше На Троєщині у Києві утворилися величезні черги на транспорт: шокуючі фото і відео

Що кажуть у Мінінфраструктури

У прямому ефірі на 24 каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив, що відновлення транспорту залежатиме від ситуації із зараженістю на COVID-19 та розповсюдженням вірусу. А також, чи вийде Україна на той прогнозований етап, коли щоденна кількість людей, яка одужала, перевищуватиме кількість нових хворих.

Звісно, це буде відбуватися в кілька етапів – міського, міжміського, приміського, міжобласного,
– заявив Владислав Криклій.

Міністр додав, що про обмеження все ще не потрібно забувати. Точно будуть рекомендувати й дотримуватися масочного режиму. Можливо, буде обмеження щодо кількості людей у транспорті. Наразі усі ці питання опрацьовуються. Окрім цього, на рівні кожного міста та області будуть свої індивідуальні рішення.

Дивіться пояснення Владислава Криклія:

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів, що спершу роботу відновить міжміський громадський транспорт, а надалі міжобласний транспорт.

Коли транспорт запустять, то буде працювати така схема:

  • в автобусах і маршрутках мають бути пасажири тільки на місцях для сидіння;
  • якщо людей заходить більше – водій несе за це відповідальність та може отримати штраф.

Зверніть увагу! У розпорядження ЗМІ 12 травня потрапив попередній варіант плану відновлення пасажирського сполучення в Україні. План складається із трьох етапів: перший має розпочатися вже 22 травня. Він передбачає запуск міських автоперевезень (крім маршрутних таксі) та приміських перевезень (у межах одного району). Окрім того, з 29 травня планується запуск внутрішньообласних автоперевезень. Також в Україні збираються відновити роботу до 50% приміських поїздів і 42 пар поїздів далекого сполучення.

На другому етапі (з 9 червня) планується запуск міжобласних і міжнародних автоперевезень, в тому числі маршрутних таксі.Також можна чекати запуску 100% приміських поїздів, які курсуватимуть у світлий час доби.

Третій етап розпочнеться після карантину, згідно з ним, відновлять міжнародне авіа- та залізничне сполучення.

"Щодо приміських електричок. Там ми можемо змінити логістику, щоб контролери перевіряли наявність маски. Відтепер маска плюс квиток будуть надавати право на проїзд", – заявив міністр.

За словами Криклія, з областями, де рекордна кількість хворих на коронавірус, сполучення буде відновлюватись в останню чергу і тільки тоді, коли там почне спадати динаміка захворювання.

Позиція Зеленського і Шмигаля

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд справді розглядає можливість запуску громадського транспорту під час чергового етапу послаблення карантину, тобто з 22 травня.

Президент вважає, що відновлювати транспорт необхідно, адже люди повертаються до роботи і потребують комфортного доїзду. Однак, передовсім потрібно пам'ятати про безпеку і встановити низку обмежень.

"Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то треба дозволяти місцевій владі відкривати його там, де вони бачать можливість дотримання безпеки. Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися. Головне – пам’ятати про безпеку", – зазначив Володимир Зеленський

Трнаспорт відновлення після карантину Етапи відновлення транспорту / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про роботу транспорту в Україні?У період карантину міжміське і міжрегіональне транспортне сполучення практично повністю припинене. Міський транспорт тимчасово не їздить у деяких містах, втім у більшості він таки працює, але з доволі жорсткими обмеженнями.

Наприклад, метро не працює взагалі, а от маршрутки, трамваї, тролейбуси тощо мають жорсткі обмеження щодо кількості людей, які можуть користуватися транспортом. Подекуди це можуть бути навіть лише конкретні категорії громадян.