Консультант Філіп Гріффін, який співпрацював з DMP, розповів американському виданню The Wall Street Journal, що його направили в Україну для допомоги Дерипасці і дали завдання – збір розвідданих. Керував всім проектом особисто Манафорт, пише у статті для сайту "24" Наталія Лебідь.

Читайте також: Манафорт 10 років працював на Росію, і не лише в Україні, – західні ЗМІ

За твердженням Гріффіна, десь між Днем подяки та Різдвом вони з Манафортом працювали у Вашингтоні, зустрічаючись із політиками та "промацуючи" ставлення керівництва США до тодішніх подій в Україні. Наприкінці грудня Дерипаска відправив Манафорта в Донецьк і організував його зустріч зі "сталевим та вугільним магнатом" Рінатом Ахметовим, додав Гріффін.

Ми розповіли йому про настрій Вашингтона. І про те, що США не збираються протидіяти Помаранчевій революції,
– сказав консультант.

За твердженням неназваного WSJ керівника відомства по боротьбі з оргзлочинністю, Ахметов підтримував тісні стосунки з Кремлем.

Після перемоги Ющенка на виборах Ахметов і сам скористався послугами DMP, щоб створити своїй компанії System Capital Management (SCM) більш прозахідний імідж і допомогти їй "вижити в новій політичній атмосфері", сказав Гріффін. Ахметов погодився заплатити DMP 10 мільйонів євро, стверджує політконсультант.

Читайте також: Манафорт отримав від "Партії регіонів" значно більше, ніж ПР офіційно витрачала, – NYT

Пізніше Ахметов погодився заплатити фірмі Манафорта ще 20 мільйонів доларів за допомогу в парламентській кампанії. Приблизно у цей же період Манафорт повідомив тодішнього посла США в Києві Джона Хербста про співпрацю з Януковичем і запевнив, що вона відбуватиметься в інтересах США. Після цього відносини Манафорта і Януковича розвивалися далі, розповідає Гріффін.

За словами консультанта, Янукович міг запросити американця в сауну або на партію в теніс. Гріффін стверджує, що він покладався на поради Манафорта при створенні свого іміджу, а також у тому, що зближувало його електорат на сході України з Росією, наприклад, в питаннях відносно статусу української мови або відносин з НАТО.

Пізніше, коли стосунки Росії та США почали псуватися, у Вашингтоні деякі чиновники стали відчувати занепокоєння в зв'язку з тим, що Манафорт підтримує в Україні політика, який діє аж ніяк не в інтересах Америки.

Ми не знаходили це корисним,
– згадує колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

А один із екс-чиновників адміністрації США прокоментував для WSJ, що Манафорт намагався "продати" Януковича як прозахідного політика і довго "полірував камінь, що не піддається поліровці".

Детальніше читайте у публікації: Як Манафорт на Росію працював: нові викриття