Так, до цього Володимир Зеленський вже провів низку зустрічей, зокрема, з очільницею МЗС Канади Христею Фріланд та представником МВФ Девідом Ліптоном. Окрім того, глава держави зустрівся з українською діаспорою країни. Наразі ж триває зустріч Зеленського з Джастіном Трюдо, інформує прес-служба президента.

Дивіться також: Я захищатиму нашу мову, – Зеленський дав кілька обіцянок українцям у Канаді

Канада справді є другом України. Вона підтвердила це реальними кроками з підтримки нашої країни у санкційній політиці проти агресії Росії, а також у збереженні суверенітету та захисті територіальної цілісності,
– наголосив Зеленський.

Він також зробив комплімент Джастіну Трюдо, назвавши його своїм натхненником. Так, Зеленський сказав, що прем’єр Канади надихнув його йти в політику.

Зеленський Трюдо зустріч Канада
Трюдо Канада Зеленський зустріч
Зеленський зустрічається з Трюдо в Канаді/ фото прес-служба президента

Посилення санкцій та критика ПАРЄ

Трюдо сказав, що уряд Канади готовий розглянути розширення санкцій проти Росії. Канадський прем'єр наголосив, що країна "завжди робитиме це, оскільки Україна – її друг".

На наше переконання, дуже важливо, щоб РФ дійсно продемонструвала позитивні дії. Ми й надалі твердо стоятимемо із Україною, у тому числі накладаючи санкції на російських посадовців,
– сказав він.

Окрім цього, він розкритикував рішення Ради Європи повернути РФ повноправне членство в організації.

"Ми були розчаровані поверненням Росії до Ради Європи, усупереч тому, що захоплені в Азові українські моряки не були повернуті", – заявив канадський прем'єр.

Реакція: Канада озвучила свою позицію щодо повернення Росії у ПАРЄ

Мир в Україні

На спільному брифінгу Зеленський сказав, що перше питання, яке він обговорив з Трюдо, було настання миру в Україні.

"Впевнений, що ми досягнемо реального прогресу тільки політико-дипломатичним шляхом. Врешті ми змусимо Росію зупинити ескалацію, забезпечити повне припинення вогню, розведення сил і звільнення всіх наших українських полонених", – сказав Зеленський.

Також глава держави додав, що зацікавлений у поглибленні співпраці з Канадою у військовій сфері. Це стосується, зокрема, канадської військової тренувальної місії UNIFIER, яка буде діяти в Україні до 2022 року.

Окрім того, Трюдо і Зеленський мають невдовзі підписати угоду про постачання в Україну бронетехніки.

Я думаю, можемо відверто про це говорити: ми домовилися про постачання бронетехніки і про те, що будемо розвивати співробітництво в цій сфері,
– заявив Зеленський, однак нічого не деталізував.

Уряд Канади додав Україну до списку країн, куди дозволено продавати канадську зброю.

25 мільйонів доларів на підтримку реформ

Уряд Канади виділить Україні 25 мільйонів доларів допомоги для реалізації реформ щодо розвитку демократії, а також вже збільшив підтримку моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Ці 25 мільйонів Україна отримає упродовж шести років. Також Трюдо нагадав, що була збільшена допомога місії спостерігачів ОБСЄ від Канади, яка працює на сході України.

Трюдо Зеленський зустрічКанада угоди
Зустріч Зеленського з Трюдо в Канаді/ фото Укрінформ

Канада не пускатиме жителів Донбасу із паспортами Росії

Канада не пускатиме в країну жителів окупованого Донбасу, які незаконно отримали російські паспорти. Про це йдеться у заяві МЗС Канади, оприлюдненій з нагоди відкриття конференції з підтримки реформ в Україні.

"Канада також здійснює конкретні дії проти тривалої російської агресії в Україні та засуджує рішення Росії видавати російські паспорти українським громадянам на Донбасі", – мовиться у повідомленні.

Вільна торгівля

Україна і Канада будуть працювати над посиленням двосторонньої економічної співпраці. Зеленський і Трюдо домовилися про розширення дії двосторонньої угоди про вільну торгівлю на сферу послуг та інвестицій.

"Важливе місце в українсько-канадських відносинах займає торгово-економічне та інвестиційне співробітництво, і ми хотіли б його посилити. Тому наші сторони працюватимуть над розширенням дії двосторонньої угоди про вільну торгівлю на сферу послуг і інвестицій", – сказав Зеленський під час брифінгу.

Кроки до безвізу

Україна і Канада здійснюють кроки на шляху до безвізового режиму. Зокрема, мають намір підписати угоду про мобільність молоді.

Уже в найближчі місяці ми плануємо укласти українсько-канадську угоду про мобільність молоді, яка буде сприяти молодіжним обмінам. Мені б дуже хотілося, щоб українська молодь могла отримувати в Канаді знання і досвід. Зараз це не так просто зробити, отримати канадську візу, ви знаєте, так само складно, як дістати квитки на матч НХЛ,
– сказав Зеленський.

Глава держави вказав, що розуміє побоювання канадської сторони в питанні спрощення отримання віз, проте сподівається на консенсус у цьому питанні.

Зеленський Трюдо Канада зустріч угоди
Зустріч Зеленського і Трюдо в Канаді/ фото Укрінформ

Президент України також зазначив, що угода про молодіжні обміни дозволить українцям і канадцям приїжджати за спрощеною процедурою терміном до одного року на навчання і роботу.

"Друге – ми сьогодні отримали пропозицію від Канади приєднати Україну до програми Trusted Traveler, що буде означати спрощену процедуру приїзду українців до Канади", – повідомив він.

Угода про спільне кіновиробництво

Україна і Канада вже підписали спільну угоду про кіновиробництво. Вона передбачає для України вихід на західний ринок, безпосередню участь у Міжнародному кінофестивалі в Торонто, спільне виробництво як повного метра, так і телевізійних серіалів.

"Насправді, це дуже великий прорив для українського кіновиробництва, для української кіноіндустрії в цілому. Робота над угодою тривала більш, ніж півтора року, адже в ній передбачені дуже серйозні вимоги в плані того, що до підписання документу вже мала бути конкретна співпраця між нашими компаніями як державними, так і недержавними", – сказав міністр культури Євген Нищук в коментарі Укрінформу.

Важливо: Зеленський у Канаді зустрівся з Христею Фріланд: які теми обговорили

Прес-конференція Зеленського і Трюдо в Торонто: відео

Зазначимо, що Володмимр Зеленський запросив Джастіна Трюдо відвідати Україну.