Авторитетне американське видання з посиланням на свої джерела заявило, що чимало з європейських союзників зі скептицизмом ставляться до потенційного прориву української армії. Разом з тим вони вважають, що ворожі війська зуміли певною мірою окопатися.

Дивіться також Воювати відправлять всіх: Путін ухвалив остаточне рішення

Контрнаступ може бути не скоро

Слід сказати, що ці тези діаметрально протилежні тим прогнозам та наративам, які просувались у західному політикумі ще, скажімо, восени минулого року. Себто тоді, коли ЗСУ пішли в контрнаступ та звільнили значні території нашої держави.

Водночас, поспілкувавшись з європейськими посадовцями, експерти також констатували, що бойові дії можуть посилитись аж у 2024 році. Під сумнівом навіть те, що наші військові зможуть звільнити окуповану частину Запоріжжя цього року.

У той час як багато хто очікує наступ українців на місто Мелітополь на Півдні, спрямований на розкол російських військ, деякі європейські чиновники скептично ставляться до того, що це станеться цього року,
– йдеться у матеріалі.

Окрім того, там наведено слова одного з чиновників, який назвав більш реалістичною ціллю України – просування на близько 30 кілометрів. Якщо це станеться, російські логістичні лінії опиняться в зоні доступу української артилерії. Це і дозволить створити умови для наступу у 2024 році.

Зброя може все змінити

Зазначмо, що у цьому ж матеріалі ЗМІ йдеться про те, що НАТО необхідно працювати над підтримкою України та підвищенням своїх виробничих потужностей. Це, на думку одного з анонімних європейських посадовців, є тим складником, який відіграватиме вагому в роль тому, як будуть розгортатися бойові дії.

  • Додамо, що останніми місяцями ведуться розмови про те, коли Захід ухвалить рішення щодо надання нам авіації. Зокрема, багатоцільових літаків F-16. За словами речника Повітряних сил Юрія Ігната, ці винищувачі є найкращим варіантом, оскільки їхнє постачання можна організувати в найкоротші терміни та вони є на озброєнні в понад двох десятків країн світу.
  • Також нашим воїнам потрібна далекобійна зброя, яка зможе уражати ворожі цілі на великій відстані. Нещодавно полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан з посиланням на американського генерала Марка Міллі констатував, що дуже мала імовірність, що наша держава отримає, до прикладу, далекобійні ракети ATACMS. Однак є й інші альтернативи.

Також наостанок згадаємо, що американське видання The Washington Post інформувало з посиланням на "злиті секретні документи" американської розвідки, що Україна не переможе у 2024 році. Хоча, знову ж таки, все, очевидно, залежить від постачань озброєння.