У п'ятницю, 9 червня, глава держави-терористки дав свою "експертну" – тобто брехливу – оцінку українському контрнаступу. Власне, про його початок на Запоріжжі все більше говорять авторитетні міжнародні видання, однак офіційних повідомлень від української влади щодо цього поки не було.

Дивіться також Шлях деокупації: 9 ключових питань про наступ ЗСУ

Що навигадував Путін про ЗСУ

Насамперед варто сказати, що російський лідер "підтвердив" початок контрнаступальних операцій нашої армії та заявив, що Україна начебто почала використовувати стратегічні резерви.

Також Путін запевнив недалеких громадян своєї злочинної країни, що Збройні Сили "не можуть досягти поставленої мети", хоча й визнав, що українська армія ще має наступальний потенціал.

На жодній з ділянок противник успіху немає. Досягається це завдяки "мужності" та "героїзму" наших солдатів, "правильній" організації та керуванню військами та високою ефективністю російських збройних сил,
– сказав Путін.

Про псевдогероїзм та псевдоорганізацію російської армії від її ватажка просто-таки смішно чути – особливо після жестів доброї волі окупантів на Київщині, Харківщині та Херсонщині у 2022 році.

Диктатор "зібрався нарощувати" арсенали

Немає сумнівів у тому, що загарбники будуть тікати з інших територій нашої держави. До того ж Владімір Путін констатував, що його військам бракує сучасного озброєння.

Разом з тим "бункерний" почав розповідати про "розвиток оборонно-промислового комплексу" у Росії, що на 16 місяць широкомасштабних воєнних дій видається абсолютно дивним.

Тим паче невідомо, як у Кремлі збираються втілювати ці маразматичні заяви свого лідера щодо нарощення військових потужностей, якщо більшість промислових галузей Росії перебуває під санкціями.

Що про контрнаступ кажуть в Києві

  • Якщо говорити про Запорізький напрямок, то офіційно ні в Офісі Президента, ні в Генштабі не говорили про те, що українська армії розпочала контрнаступальну операцію в цьому регіоні.
  • Натомість повідомлень від західних та російських ЗМІ щодо цього не бракує. До речі, радник глави ОП Михайло Подоляк висміяв заяви окупантів про те, що їм уже "вдалось знищити" танки Leopard та іншу зброю "в ході контрнаступу" ЗСУ.
  • Однак слід сказати, що, зокрема, в Міноборони України говорили про просування українських військ по флангах на Бахмутському та інших східних напрямках. Очевидно, мета наших захисників – оточити на висотах місто-фортецю.