Про це мовиться у звіті групи, представленому Бюро ПАРЄ 22 квітня, повідомляє "Європейська правда".
"Під час роботи до нас надійшла інформація також щодо нестандартних ситуацій, пов’язаних з іншими країнами", – наголосив голова слідчої групи, суддя Ніколас Братца.
Читайте також: Як нардепи легалізують свої корупційні статки
Проте через брак часу розслідування концентрувалося на справі Азербайджану, щодо якого лунало найбільше звинувачень.
Братца наголосив, що стосовно частини депутатів є достатні докази того, що "була група осіб, які працювали в ПАРЄ на користь Азербайджану... всупереч етичним стандартам асамблеї".
Зазначимо, що окремою проблемою стала проблема подарунків у ПАРЄ.
Члени ПАРЄ, а також члени секретаріату ПАРЄ отримували численні подарунки... ми вважаємо необхідним наголосити на браку прозорості у питанні отримання подарунків,
– заявив суддя.
Варто зауважити, що звинувачення щодо корупції в ПАРЄ звучать уже 6 років. У 2012 році активісти опублікували низку підтверджень системного підкупу депутатів зі сторони уряду Азербайджану. Через 3 роки після публікації активістів частину звинувачень підтвердила італійська поліція, затримавши одного з колишніх депутатів Луку Волонте.
У 2017 році Центр з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) опублікував розслідування, в якому мовилося, що з 2012 по 2014 роки влада Азербайджану використовувала фіктивні компанії у Великобританії для відмивання 2,9 мільярда доларів.
Як повідомлялося, ці гроші скеровувались на підкуп європейських політиків, які лобіювали інтереси Азербайджану в ЄС і блокували резолюції, що засуджують порушення прав людини у республіці. Також було відомо, що гроші з рахунків фіктивних підприємств спрямовувались на особисті витрати високопосадовців Азербайджану.
Влада Азербайджану відкинула звинувачення у відмиванні грошей через Великобританію.