За дорученням голови "ЛНР" Ігоря Плотницького "Радмін ЛНР" до 20 жовтня мав забезпечити необхідні заходи щодо закупівлі продуктів харчування, т.зв. "борщовий набір" (картопля, цибуля, морква, капуста) на території РФ. Виконання доручення було покладено на "Міністерство сільського господарства". Куратором з боку "Радміна" був заступник "голови Радміну" Олександр Кравцов, людина очільника МГБ "ЛНР" Леоніда Пасічника.
На засіданні "уряду" "міністр сільського господарства ЛНР" Руслан Сороковенко прозвітував про укладені договори на постачання картоплі. Згідно цих договорів, в Росії планувалося закупити приблизно 400 тонн картоплі та 250 тонн луку. Ціна закупівлі — 15 рублів за 1 кг. Транспортні витрати складали приблизно 3 рублі на 1 кг. Разом — 18 рублів.
На засіданні "уряду" заступник голови Радміну ЛНР Кравцов прозвітував про попередні домовленості і перемовини з російською стороною щодо закупівлі "борщового набору" та ціноутворення. З російської сторони в якості контрагента виступає оптовий ринок "Алмаз" в Ростові. Запропоновані Кравцовим ціни на продукти, які входять в "борщовий набір", наступні: цибуля – 13 р, картопля — 15 р, морква – 16 р, капуста – 14 р. Основний акцент у лобіюванні питання закупівлі робився на тому, що питання закупівлі узгоджено з Ципкаловим (головою "Ради міністрів"), а запропоновані ціни — це т.зв. ціни безпосередньо від виробника (з поля).
Проведений аналіз цін в Ростовській області дозволив зробити висновки, що оптова ціна продуктів була завищена "Радміном" у два з половиною — три рази. Ціна картоплі від виробника (з поля) в Ростовській області коливається від 4.5 р за кілограм до 6 р. На закупівлю тільки картоплі Кравцов вимагав виділити 7 млн 200 тис "бюджетних" рублів (400 тонн картоплі по 18 р за кілограм з урахуванням транспотних витрат). Таким чином, "заробіток" Кравцова і його шефа Ципкалова, за якими тінь, ні, не батька Гамлета, а "борця з корупцією" п. Пасічника, тільки на закупівлі картоплі складає від 3.5 млн до 4 млн російських рублів. Це тільки по одній позиції.
Ми з корупцією будемо боротися не в одному окремо взятому Міністерстві, а у всіх міністерствах і відомствах, які у нас є... На жаль, корупція існує в кожній державі, але в нашій молодій поки є ці зачатки, ще можна уникнути цього масового явища. Тепер комісія є, її будемо посилювати представниками виконавчих органів влади, представниками МГБ, МВС і прокуратури,
— каже Плотницький.
Ну, з такими борцями з корупцією, як очільник "МГБ ЛНР" Пасічник чи "міністр МВС ЛНР" Корнет, і корупціонерів, в принципі, не треба...
Читайте також: Три причини, що спонукали заколот в "ЛНР"