Також прем'єр пояснив, що уряд затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безбар'єрності та запровадив режим "без паперів" для адмінпослуг. Такі основні економічні підсумки тижня назвав Денис Шмигаль.

Зауважте Стало відомо, які країни Європи визнали українські COVID-сертифікати: перелік

Полегшення в'їзду в ЄС та партнерство в сировинній галузі

Денис Шмигаль пригадав, що:

  • Рада ЄС внесла Україну до переліку країн, для громадян яких рекомендується скасувати тимчасові обмеження на в'їзд – тепер кожна держава-член Євросоюзу може внести Україну до свого власного "зеленого списку";
  • Україна та ЄС започаткували стратегічне партнерство в сировинній галузі. Меморандум щодо цього підписали з віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовічем

Потенціал ефективного використання надр України може скласти понад 400 мільярдів доларів у наступні 10 років та 10 мільярдів доларів інвестицій вже на першому етапі,
– заявив прем'єр.

Пенсії для військовослужбовців та безбар'єрність

Майже 400 тисяч військовослужбовців та працівників інших правоохоронних органів отримають підвищення пенсійних виплат,
– заявив Шмигаль.

Мовиться про недосконалість законодавства з 2018 року. Саме тому велика кількість військових пенсіонерів не отримували індексації.

Уряд ухвалив рішення про запровадження доплат та встановлення мінімальної пенсійної виплати в розмірі 3854 гривні. Додали також, що підвищать виплати для учасників бойових дій, які втратили працездатність.

Також уряд запровадив План заходів на два роки з реалізації Національної стратегії безбар'єрності в Україні, розробленої за ініціативи Олени Зеленської. План містить понад 250 проєктів:

  • щодо фізичної доступності громадських будівель,
  • шкільної освіти,
  • інтернету в селах,
  • створення стандартів інфраструктурної безбар'єрності.

Також Денис Шмигаль пригадав, що Рада схвалила закон про режим "без паперів". Він передбачає відмову від довідок вже восени. Прем'єр пояснив, що допомагати у цьому буде Amazon.

Цього тижня Мінцифри та Amazon Web Services уклали Меморандум щодо прискорення цифрової трансформації та впроваджень інновацій в Україні,
– пояснив Денис Шмигаль.

Останні заяви Дениса Шмигаля: коротко

  • 16 липня прем'єр заявив, що український сертифікат про вакцинацію вже визнали Угорщина, Греція, Молдова і Туреччина.
  • У той же день повідомив, що вартість землі менша за попередні прогнози уряду. У середньому вона становить близько однієї тисячі доларів за гектар.
  • Денис Шмигаль анонсував, що тариф на газ в Україні міг зрости до 15 гривень за кубометр.